3. Байерн пречупи бойките "миньори" с два гола в края (ВИДЕО)

Байерн пречупи бойките "миньори" с два гола в края (ВИДЕО)

Левандовски и дебютен гол на Кимих за 2:0 над Шалке, който игра много силно

С късни голове на Левандовски и Кимих немският шампион Байерн Мюнхен спечели дербито срещу Шалке на „Фелтинс Арена” с 2:0 на старта на втория кръг в Бундеслигата. Така баварците са лидери с 6 точки и голова разлика 8:0 след шестицата срещу Вердер в първия кръг, а Шалке е последен с две загуби без отбелязан гол.

През първата част Шалке се противопостави чудесно на шампиона, като играеше много организирано в защита и успяваше да изненада баварците на контраатака. При една от тях Леон Горецка получи отлично центриране отляво, но с глава стреля слабо в Алаба, който инстинктивно изчисти.

В 37-ата минута Баба Рахман проби отляво и намери Коноплянка, който центрира остро, Нойер изби само до краката на Хунтелаар, но успя да отрази удара на холандския таран.

Байерн не успяваше в атака и Левандовски качи върху мрежата с далечен изненадващ шут в 54-ата минута.

Три по-късно Хунтелаар също стреля от дистанция и Нойер с вещина изби в напречната греда, а бързият Емболо недоволстваше, че не е получил пас вдясно.

След час игра Анчелоти пусна Видал и Дъглас Коща на местата на Шаби Алонсо и Франк Рибери, докато Хунтелаар се контузи и беше сменен от Макс Майер, който игра финал на Олимпиадата.

Левандовски направи огромен пропуск в 75-ата минута с глава на втора греда не уцели опразнената врата при отлично центриране на Алаба, пращайки над целта. Реваншът на полския голмайстор дойде шест минути по-късно, когато Хави Мартинес го изведе през центъра между Налдо и Хьоведес, а Левандовски не сгреши за 1:0.

Шалке се оголи и Мюлер изпусна шанс за втори гол, а после бе замерян с предмети от агитката на „миньорите” около ъгловото флагче.

Във втората минута на добавеното време Байерн направи нова контра, Левандовски този път бе асистент и пусна за Кимих, който с нисък шут вкара първия си гол в Бундеслигата за крайното 2:0.