3. Байерн прегази БАТЕ и се класира за осминафиналите като лидер в група "F" (+ВИДЕО)

Въпреки разгрома белорусите продължават в Лига Европа, Валенсия остана на втора позиция след миминална победа над Лил

Отборът на Байерн Мюнхен премина безпрепятствено през БАТЕ Борисов и се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига като лидер в група „F”.

Баварците се наложиха с 4:1 над белорусите на своя “Алианц Арена”.

Марио Гомес откри резултата в полза на домакините в 22-ата минута, след като се възползва от отлична асистенция на Джердан Шакири.

Въпреки игровото си преимущество немците не съумяха да стигнат до нов гол до почивката.

Тимът на Байерн остана с човек по-малко на терена в 50-ата минута, след като Джером Боатенг влезе изключително грубо в краката на Концевой и бе изгонен с директен червен картон.

Численото неравенство не смути домакините и те удвоиха преднината си само три минути по-късно с гол на Томас Мюлер, който засече в мрежата подаването на Кроос.

Асистентът на първото попадение също записа името си сред голмайсторите в 65-ата минута. Шакири придаде класическо изражение на резултата след асистенция на Марио Гомес.

Малко след това и гостите останаха с човек по-малко след като Поляков получи втори жълт картон за симулация.

Баварците не спряха дотук и в 83-ата минута Давид Алаба покачи на 4:0.

Минута преди края Йегор Филипенко отбеляза почетно попадение за белорусите.

По този начин пред 68 000 зрители на "Алианц Арена" тимът на Байерн се класира за осминафиналите на Шампионската лига, завършвайки начело на групата с актив от 13 точки. Въпреки разгромното поражение пък БАТЕ Борисов заема трета позиция и се класира за втория по сила европейски турнир Лига Европа.

В другата среща от група "F" Валенсия се наложи като гост над Лил с минималното 1:0 и сложи край на европохода на французите през тази кампания.

Единственото попадение за "прилепите" отбеляза Джонас от дузпа в 36-ата минута.

Така испанците продължават напред към елиминационната фаза като втори в групата с равен актив с Байерн, но по-лоши показатели.