3. Байерн прегази Хамбургер с 4:0 на старта на ерата Гуардиола (ВИДЕО)

Байерн прегази Хамбургер с 4:0 на старта на ерата Гуардиола (ВИДЕО)

Тиаго, Шакири, Манджукич и Писаро изтормозиха защитата на северняците на полуфинала за "Телеком къп"

Ерата на Пеп Гуардиола в Байерн започна по мед и масло. Европейският шампион прегази Хамбургер с 4:0 на предсезонния турнир "Телеком къп", който през тази година се провежда в Мьонхенгладбах.

Гуардиола пусна като титуляри двамата централни нападатели на тима - Марио Манджукич и Клаудио Писаро. Джердан Шакири също бе титуляр, а дебют направи и Тиаго Алкантара. Робен се появи като резерва, а вратарят Нойер и халфът Хави Мартинес изобщо не играха.

Байерн сякаш бе на крилете на инерцията от миналия сезон и без проблеми съкруши съперника. Джером Боатенг откри резултата още в 12-ата минута, а всичко бе решено в края на първото полувреме.

Марио Манджукич удвои в 41-ата мин., а в 44-ата Тони Кроос бе точен за 3:0.

Крайното 4:0 бе оформено още в 52-ата мин. от влезлия малко преди почивкаата Томас Мюлер.

На финала на надпреварата Байерн ще се изправи срещу домакините от Борусия (Мьонхенгладбах), които отстраниха Борусия (Дортмунд) с 1:0.