3. Байерн продължава да диша във врата на Борусия (Д)

Байерн продължава да диша във врата на Борусия (Д)

Днес тимът на Юп Хайнкес спечели с 2:1 като домакин на Аугсбург

Байерн (Мюнхен) направиха нова важна крачка в борбата си за титлата в немската Първа Бундеслига, след като днес спечели с 2:1 домакинството си на Аугсбург от 29-ия кръг на шампионата. По този начин баварците вече имат 63 точки, като заемат втората позиция във временното подреждане, и продължават борбата си за титлата с Борусия (Дортмунд), който пък е с три точки повече от тима на Юп Хайнкес. Аугсбург заема 14-ото място с 30 пункта.

Началото на днешния двубой, проведен на „Алианц Арена”, бе отлично за Байерн, който поведе още в 1-ата минута, след като Марио Гомес успя да се разпише в противниковата врата за 1:0. Аугсбург обаче се върна в мача в средата на първото полувреме. Гостите възстановиха равенството в 23-ата минута, а точен за 1:1 бе Я-Чеол Коо, който успя да прати кълбото в мрежата на Мануел Нойер след изстрел с десния крак.

До почивката Байерн на няколко пъти имаше възможност отново да поведе, но с пропуски за баварците се отчетоха Франк Рибери, Томас Мюлер, Бастиан Швайнщайгер и Марио Гомес. Добра ситуация за гостите преди края на първите 45 минути пък пропусна Джибрил Санко, като при удара на играча на Аугсбург Мануел Нойер показа класа и отрази.

Байерн започна активно втората част, а силните изяви на домакините доведоха до резултат в 60-ата минута, когато Марио Гомес реализира втория си гол в мача, разписвайки се за 2:1.

До края на мача Бастиан Швайщайгер също можеше да отбележи за баварците, но ударът му в 80-ата минута бе отразен от стража на Аугсбург. В заключителната част от срещата и двата тима имаха положения пред противниковата врата, но нов гол в мача не падна и по този начин Байерн спечели срещу Аугсбург с 2:1.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1