3. Байерн продължава да е безмилостен, сгази и Херта

Байерн продължава да е безмилостен, сгази и Херта

Головата машина Марио Гомес няма спирка, наниза два и на Херта, Рибери и Швайнщайгер също вкараха

Немският колос Байерн Мюнхен продължава на гази в Първа Бундеслига, след като в днешното си домакинство от 9-ия кръг на шампионата победи с 4:0 Херта (Берлин). Баварците напълно доминираха срещу своя съперник, а след спечелените днес три точки Байерн вече има аванс от пет пункта пред втория във временното подреждане Борусия Мьонхенгладбах.

Само след 13 минути игра на „Алианц Арена” резултатът бе 3:0. След продължителна атака в 5-ата минута на двубоя Франк Рибери намери с хубав пас Марио Гомес, който от малко повече от 10 метра забоде кълбото зад Томас Крафт за 1:0. Само 120 секунди по-късно асистиралият за първото попадение Рибери се разписа от близко разстояние, правейки резултата 2:0.

Преднината на домакините стана класическа в 13-ата минута, а автор на третия гол бе Бастиан Швайнщайгер, който получи пас от Рибери и с чудесен изстрел се разписа, като с попадението си до голяма степен уби интригата до края на двубоя.

Херта не нанесе нито един точен изстрел към Мануел Нойер през първата част, а Джером Боатенг и Марио Гомес пропиляха добри възможности до края на първите 45 минути.

През второто полувреме Байерн продължи да господства на терена и след няколко поредни пропуска се стигна до 69-ата минута, когато Роман Хубник фаулира Франк Рибери в наказателното си поле и главният съдия посочи бялата точка. Марио Гомес застана зад топката и с отлично изпълнение в долния ляв ъгъл на вратата на Херта оформи крайното 4:0.

Така Байерн събра актив от 22 точки и продължава да е лидер в Първа Бундеслига. Херта заема 10-ата позиция с 12 пункта.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1