3. Байерн продължава похода към титлата без загубена точка (ВИДЕО)

Байерн продължава похода към титлата без загубена точка (ВИДЕО)

Баварците надвиха с 2:0 Майнц, вижте и останалите резултати от играните до момента мачове в Първа Бундеслига

Байерн (Мюнхен) записа седма победа от седем мача в Първа Бундеслига от началото на сезона, след като днес се наложи с 2:0 като домакин на Хофенхайм. Двубоят бе от 7-ия кръг на немското първенство и се проведе на „Алианц Арена”.

Още преди да изтече първият четвърт час от началото на мача, удари на Тони Кроос и Франк Рибери бяха блокирани. В 19-ата минута пък резултатът бе открит, след като Томас Мюлер комбинира с Франк Рибери, а той с левия крак преодоля Коен Кастеелс за 1:0. В средата на първото полувреме Роберто Фирмино можеше да изравни, но ударът му не попадна в целта, а до почивката Тони Кроос, Марио Манджукич и Франк Рибери се отчетоха с пропуски за домакините.

Малко след началото на втората част – в 47-ата минута, Роберто Фирмино пропусна да реализира нова ситуация пред Мануел Нойер, а минута след това резултатът стана 2:0 в полза на домакините. Тони Кроос намери Франк Рибери, а той успя да прати кълбото зад Коен Кастеелс, като по този начин отбеляза втория си гол в мача. Малко след това Чердан Шакири се отчете с пропуск за домакините, а в 73-ата минута Хави Мартинес нанесе изстрел, който обаче не попадна в рамките на вратата. Франк Рибери също се отчете с пропуск, а в 76-ата минута Андреас Бек нанесе далечен изстрел, който обаче бе спасен от Нойер. В самия край на срещата Ерен Дердийок също пропиля възможности за гостите и така мачът завърши при резултат 2:0 в полза на Байерн (Мюнхен).

След тази победа баварците продължават да са без загубена точка от началото на сезона, като имат 21 пункта и са на върха в подреждането. Хофенхайм е 12-ти със 7 пункта.

В друг мач от кръга Шалке 04 победи с класическото 3:0 Волфсбург. Двубоят се игра на „Фелтинс Арена”, а домакините заслужено се поздравиха с успеха, след като владееха топката повече от своя съперник и създадоха повече голови ситуации пред вратата на противника.

Резултатът бе открит от Джеферсън Фарфан в 33-ата минута на мача, а на почивката на срещата Шалке 04 водеше с 1:0. През втората част домакините достигнаха до още два гола. Ибрахим Афелай покачи на 2:0 почти веднага след подновяването на играта през второто полувреме, а крайното 3:0 бе оформено от Роман Нойщедтер в 58-ата минута.

По този начин Шалке 04 добави нови три точки към актива си и вече има 14, като заема 3-ата позиция в класирането. Волфсбург е на предпоследното 17-то място с 5 пункта.

Ето и всички резултати от мачовете от 7-ия кръг в Първа Бундеслига, играни до този момент:

Байерн (Мюнхен) – Хофенхайм 2:0

Шалке 04 – Волфсбург 3:0

Гройтер Фюрт – Хамбургер 0:1

Майнц – Фортуна Дюселдорф 1:0

Фрайбург – Нюрнберг 3:0