3. Байерн продължи да диша във врата на Дортмунд (видео)

Байерн продължи да диша във врата на Дортмунд (видео)

Байерн (Мюнхен) спечели три много важни точки в борбата за титлата в немската Бундеслига, след като победи един от конкурентите им Шалке 04 с 2:0 на „Алианц Арена”.

Байерн (Мюнхен) спечели три много важни точки в борбата за титлата в немската Бундеслига, след като победи един от конкурентите им Шалке 04 с 2:0 на „Алианц Арена”. Франк Рибери отбеляза по един гол във всяко едно от полувремената, за да успеят баварците да задържат напрежението върху лидера Борусия (Дортмунд).

Момчетата на Юп Хайнкес наложиха бързо темпо от самото начало и завариха отбраната на Шалке неподготвена на няколко пъти. Още в 6-ата минута Тимо Хилдебранд направи двойно спасяване, за да неутрализира Томас Мюлер и Ариен Робен. Голмайстор №1 на Световното първенство през 2010 г. едва не откри резултата малко преди 30-ата минута, но ударът му извън наказателното поле мина близо до лявата греда. Байерн обаче доминираше и съвсем закономерно откри резултата в 34-ата минута, когато Луис Густаво намери с 30-метров пас Франк Рибери. Французинът брилянтно прехвърли излезлия напред Хилдебранд и със следващото докосване прати топката в мрежата.

Холгер Бадщубер пропусна на два пъти преди и след почивката и това можеше да бъде наказано, но Жоел Матип от Шалке не успя изравни, въпреки че бе останал сам срещу вратаря Мануел Нойер.

Байерн си върна превъзходството и Рибери създаде два шанса за Марио Гомес и Робен, но двамата не успяха да ги материализират. Французинът пое нещата в свои ръце и в 55-ата минута направи добър рейд отляво и с прецизен удар след чертата на пеналтерията прати топката зад Хилдебранд.

С този успех баварците са на 2-о място в класирането с актив от 48 точки, с точка по-малко от Борусия (Дортмунд), които играят срещу Ханове у дома, докато Шалке е 4-и с 44. Следващия петък Байерн гостува на Байер (Леверкузен), докато момчетата на Хууб Стевенс гостуват на Фрайбург. ПОДРОБНА СТАТИСТИКА

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1