3. Байерн разби Фрайбург с 4:2 (видео)

Байерн разби Фрайбург с 4:2 (видео)

Даниел Пранич се отчете с 3 асистенции за баварците

Отборът на Байерн (Мюнхен) постигна изключително важна победа в борбата си за защита на титлата, след като разби тима на Фрайбург с 4:2. Срещата се игра на стадион „Алианц Арена” и бе първа от програмата на 10-ия кръг на немската първа Бундеслига.

Двубоят започна изключително мудно, а първата по-опасна ситуация дойде в 18-ата минута, когато Сисе от гостите стреля с глава отблизо, но не намери очертанията на вратата на Бут. Последва неточен удар на Алтънтоп, а в 21-ата минута Гомес бе изведен срещу Бауман, ала шутира покрай лявата му греда.

Така дойде 39-ата минута, когато баварците все пак съумяха да открият резултата с гол на попадналият в последния момент сред титулярите Мартин Демикелис, който засече кълбото с глава след центриране от корнер на Пранич.

Това бе и последната интересна ситуация за първите 45 минути и така Байерн се оттегли на почивка с минимален аванс от един гол.

Втората част започна равностойно, а в 57-ата минута Гомес получи в наказателното поле и стреля, но Бауман спаси. 4 минути по-късно обаче, нападателят на домакините все пак успя да се разпише, след като се извиси над всички след един ъглов удар и с глава удвои преднината на своите. Само 3 минути по-късно обаче Фрайбург се върна в мача чрез Райзингер, който засече с глава центриране на Пустила – 1:2.

Темпото на двубоя продължи да бъде високо и след това попадение, и в 72-ата минута Анатолий Тимосчук покачи на 3:1 с хубав изстрел с десния крак след трета асистенция в мача на Пранич.

Последваха два пропуска на Гомес и един на Мюлер преди да дойде 80-ата минута, Кроос буквално разстреля Бауман с шут извън границите на наказателното поле, пращайки кълбото в горния ляв ъгъл на вратата на Фрайбург – 4:2.

До края на двубоя гостите имаха време да върнат още едно попадение, но то бе отбелязано от Браафхайд, който си вкара злощастен автогол в 87-ата минута, оформяйки крайното 4:2.

След победата Байерн се изкачи на 7-о място във временното класиране с актив от 15 точки, колкото имат и гостите от Фрайбург, които са 8-и.

Байерн – Фрайбург 4:2

1:0 Демикелис 39’