3. Байерн разгроми на ходом Виктория (ВИДЕО)

Байерн разгроми на ходом Виктория (ВИДЕО)

Баварците победиха с 5:0 на своя "Алианц Арена"

Шампионът на Европа и Германия Байерн (Мюнхен) записа трета победа от три мача в Шампионската лига, след като тази вечер разгроми тима на Виктория (Пилзен) с 5:0. Срещата се игра на стадион "Алианц Арена" и бе от програмата на група "D" на надпреварата.

Двубоят започна с очакван натиск за домакините, които в 25-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа за фаул срещу Робен. Холандецът отказа да изпълни дузпата и зад топката застана Рибери, който не сбърка за 1:0.

Натискът на Байерн продължи с пълна сила и в 37-ата минута Дейвид Алаба удвои преднината на своите с шут с неудобния си десен крак.

През втората част доминацията на баварския колос не спря и в 58-ата минута Манджукич вкара трето попадение, но то беше отменено заради засада.

Все пак третият гол стана факт три минути след това, след като Рибери навърза няколко защитници и изпрати кълбото в мрежата.

Разгромът за австрийците се оформи в 64-ата минута, когато резервата Марио Гьотце с първото си докосване на топката подаде за Швайнщайгер, който вкара за 4:0.

Самият Гьотце оформи крайното 5:0 в продължението на редовното време, след като оползотвори отлично подаване на Робен.

След успеха Байерн е едноличен лидер с 9 точки, а втори е Манчестър Сити с 6. ЦСКА (Москва) е на 3-а позиция, с 3 точки, докато Виктория е на дъното с нулев актив.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.