3. Байерн разнищи Шалке 04 и се изравни по точки с Дортмунд (ВИДЕО)

Байерн разнищи Шалке 04 и се изравни по точки с Дортмунд (ВИДЕО)

Баварците спечелиха с 4:0 на "Фелтинс Арена"

Байерн Мюнхен се изравни по точки с Борусия Дортмунд на върха на подреждането в немската Бундеслига, след като постигна победа с 4:0 като гост на Шалке 04 в среща от шестия кръг на първенството. По-рано днес тимът на Юрген Клоп завърши наравно 1:1 като гост на Нюрнберг, а след успехът на баварците на „Фелтинс Арена” двата тима имат по 16 точки. Шалке 04 остава със 7 точки и заема 12-ата позиция.

Кевин-Принс Боатенг направи пропуск за домакините в началните минути, а Байерн отвърна със страхотен удар на Алаба, който обаче не попадна в целта. Малко след като изтече четвърт час игра от началото на двубоя, Адам Жалай направи пропуск за Шалке 04, а резултатът бе открит в 21-ата минута, когато Бастиан Швайнщайгер прати с глава топката в мрежата на Шалке 04.

Само минута след това авансът на баварците се увеличи на две попадения, след като Марио Манджукич също се разписа с глава. Пет минути преди края на първата част Манджукич имаше нова възможност да отбележи, но не успя да намери целта. Така почивката дойде при резултат 2:0 в полза на Байерн.

Малко преди да изтече четвърт час от началото на втората част Кевин-Принс Боатенг пропусна да намали изоставането на своя отбор, като ударът му с глава не намери рамките на вратата. Малко след това Давид Алаба се отчете с нов удар за Байерн, но и този път кълбото не попадна в очертанията. Последваха два пропуска за домакините – Боатенг стреля неточно, а Дракслер също не успя да намери целта.

В 75-ата минута Франк Рибери отбеляза трети гол за Байерн. Крайното 4:0 оформи Клаудио Писаро в 84-ата.

В следващия кръг от Бундеслигата Байерн е домакин на Волфсбург, докато Шалке 04 гостува на Хофенхайм.