3. Байерн разплака „козлите” и ги прати във Втора Бундеслига, Херта засега оцеля (видео)

Баварците загряха подобаващо за двата поредни финала, които им предстоят

Съставът на Херта си спечели шанс да играе плейоф за запазване на елитния статут в последния миг, след като в среща от заключителния 34-и кръг на Бундеслигата победи у дома Хофенхайм с 3:1, а Кьолн загуби от Байерн /Мюнхен/ с 1:4.

Столичани нанесоха трето последователно поражение на Хофе пред  51 837 зрители на „Олимпиащадион” с две попадения на роденият в Берлин тунизиец Бен-Атира.

23-годишният полузащитник даде аванс на своите още в 14-ата минута, а в 41-ата гостите останаха с човек по-малко, защото Райън Бабел получи втори жълт картон.

Така, след почивката, възпитаниците на уволнения през лятото именно от Херта Маркус Бабел трябваше да играят с 10 души и това логично оказа своето влияние.

Затова и се стигна до 78-ата минута, в която те вече изоставаха с два гола, тъй като Бен-Атира вкара за втори път, реализирайки след асистенция на колумбиеца Густаво Рамос, появил се на терена малко след изтичането на първия игрови час.

Все пак, пет минути преди края на редовното време Хофе успя да върне едно попадение, дело на Марвин Купър, но то се оказа утешително, защото в даденото от рефера продължение бразилецът Рафаел оформи крайното 3:1 в полза на Херта.

Така столичният тим събра 31 точки - с една повече, отколкото имаше Кьолн преди началото на кръга.

Именно „козлите” заемаха даващото право на участие в бараж за оставане 16-о място преди съботния ден, но те загубиха у дома с 1:4 от Байерн /Мюнхен/ и така се простиха с Бундеслигата.

Томас Мюлер се отличи с две попадения за баварците, които след седмица срещат новия-стар шампион Борусия /Дортмунд/ във финала за купата на Германия, а на 19 май играят срещу Челси за трофея от Шампионската лига.

22-годишният юноша на Байерн се разписа в 34-ата и 85-ата минута, а в 54-ата реализира и звездата Ариен Робен. Две минути преди попадението на холандеца Педро си вкара автогол, а в 63-ата Новакович вкара утешителния гол за домакините, след асистенция на заминаващия в посока Арсенал Лукаш Подолски.

Така Херта изпревари с точка Кьолн и ще срещне Санкт Паули, Падерборн или Фортуна Дюселдорф в баража за участие в елита догодина.