3. Байерн развали дебюта на Пеп Гуардиола начело на Сити (ВИДЕО)

Байерн развали дебюта на Пеп Гуардиола начело на Сити (ВИДЕО)

Ердал Йозтюрк вкара единствения гол в 76-ата минута

Манчестър Сити загуби първия си мач с Хосеп Гуардиола начело. „Гражданите” паднаха 0:1 от бившия клуб на каталунеца Байерн (Мюнхен) в контрола на „Алианц Арена”.

Ердал Йозтюрк вкара единствения гол за баварците, които сега са водени от Карло Анчелоти, в 76-ата минута, като стреля от границата на наказателното поле и с помощта на рикошет топката навести вратата на резервния вратар Ангъс Гън.

Гуардиола избра доста неопитен състав за първия си мач, като само Александър Коларов, Фернандиньо и Фернандо се открояваха сред по-опитните. Това се отрази на играта на Сити, които създадоха доста малко положения през 90-те минути.

През втората част Гуардиола пусна Гаел Клиши, Фабиан Делф и Уилфрид Бони, докато героят от първата част – вратарят Кабайеро, беше заменен от младока Гън под рамката.

В 76-ата минута младият турчин Ердал Йозтюрк откри резултата след два щастливи рикошета. Първо топката се удари в тялото на съдията и попадна у Йозтюрк, който стреля от дистанция и след рикошет в тялото на Клиши успя да отбележи във вратата на лошо пласирания Гън.