3. Байерн с четвърта победа в Бундеслигата след 2:0 над Хановер 96 (ВИДЕО)

Байерн с четвърта победа в Бундеслигата след 2:0 над Хановер 96 (ВИДЕО)

Вижте всички резултати от приключилите мачове от Бундеслигата

Немският шампион Байерн Мюнхен постигна четвърта победа в Бундеслигата през този сезон, след като днес в среща от петия кръг на първенството се наложи с 2:0 над Хановер 96. Двубоят се игра на „Алианц Арена”, а головете за домакините реализираха Марио Манджукич и Франк Рибери.

Баварците имаха отлична възможност да открият резултата в 8-ата минута, когато Томас Мюлер бе намерен от Ариен Робен и стреля от малък ъгъл, но кълбото премина покрай вратата. В 18-ата минута можеше да се стигне до куриозен автогол, след като кълбото се насочи застрашително към вратата на гостите след рикошет в Леон Андреасен, но вратарят Рон-Роберт Цилер внимаваше и изби. В средата на първата част Артур Собиех бе близко до гол за Хановер, но ударът му с глава не попадна в рамките на вратата. Ариен Робен нанесе изстрел в 39-ата минута, но стражът на Хановер 96 спаси, а малко след това Дидие Я Конан нацели напречната греда. До почивката пропуски за Байерн направиха Марио Манджукич и Тони Кроос. Попадение през първите 45 минути обаче така и не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Домакините успяха да открият резултата в 51-ата минута, когато Тони Кроос намери Марио Манджукич, а той с удар с левия крак прати топката в мрежата на гостите. Последва и възможност пред Даниел ван Буйтен, но ударът му с десния крак не попадна в целта. Едгар Приб пък можеше да изравни резултата в 58-ата минута, но Боатенг блокира изстрела му. Авансът на Байерн се увеличи на две попадения в 63-ата минута, а автор на гола за 2:0 бе Франк Рибери, който се разписа с удар с десния крак. Хановер 96 бързо можеше да намали изоставането си в резултата, след като в 65-ата минута Дидие Я Конан стреля с глава след пас на Ларс Стиндл, но Мануел Нойер спаси. Давид Алаба бе близо до гол в 73-ата минута, когато нанесе страхотен далечен изстрел, но Рон-Роберт Цилер отрази. Робен също можеше да отбележи малко след това, но ударът му бе блокиран. Малко преди края на двубоя Марио Манджукич бе изведен на чиста позиция, но стреля извън рамките на вратата.

Така Байерн спечели двубоя с 2:0 и след този успех се изкачи поне временно на първото място в класирането, като е с актив от 13 точки. Вторият Борусия Дортмунд е с 12, но има и мач по-малко от баварците. Хановер 96, за който днешната загуба бе втора в Бундеслигата през се намира на 4-ата позиция и остава с 9 точки.

Ето и останалите резултатите от приключилите днешни двубои от Бундеслигата:

Байер Леверкузен 3:1 Волфсбург
24’ 1:0 Сам
39’ 1:1 Олич
65’ 2:1 Кислинг
90+2’ Кислинг

Аугсбург 2:1 Фрайбург
46’ 0:1 Мехмеди
62’ 1:1 Алтинтоп
89’ 2:1 Вернер

Майнц 0:1 Шалке 04
34’ 0:1 Боатенг

Вердер Бремен 0:3 Айнтрахт Франкфурт
15’ 0:1 Кадлец
35’ 0:2 Кадлец
76’ 0:3 Прьодл (авт.)

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.