3. Байерн с девета победа в Бундеслигата от началото на сезона (ВИДЕО)

Байерн с девета победа в Бундеслигата от началото на сезона (ВИДЕО)

Тимът на Юп Хайнкес надделя с класическото 3:0 като гост на Хамбургер

Байерн (Мюнхен) се наложи с класическото 3:0 над Хамбургер в мач от 10-ия кръг на немската Първа Бундеслига. Двубоят се игра на „Нордбанк Арена”.

Домакините можеха да излязат с гол напред в 7-ата минута, но ударът с глава на Рафаел ван дер Ваарт бе спасен от Мануел Нойер. Байерн отвърна с изстрел на Давид Алаба, но Рене Адлер отрази. В следващите минути пропуски за домакините направиха Рафаел ван дер Ваарт и Томас Ринкон, а в 25-ата Марио Манджукич стреля извън целта. Франк Рибери също се отчете с неточен изстрел, а в 33-ата минута удар с глава на Томас Мюлер бе спасен от Рене Адлер.

Байерн успя да излезе с гол напред в 39-ата минута, когато Тони Кроос центрира в наказателното поле, а Бастиан Швайнщайгер забоде с глава кълбото в мрежата на домакините. При резултат 1:0 дойде и последният съдийски сигнал за първата част.

Малко след началото на второто полувреме Максимилиан Бейстер пропусна възможност за Хамбургер, а Марио Манджукич също не успя да се разпише за Байерн. В 48-ата минута обаче гостите поведоха с 2:0, след като Томас Мюлер успя да отбележи втори гол във вратата на Хамбургер. В 51-ата минута удар на Франк Рибери бе спасен от Рене Адлер, а две минути по-късно Тони Кроос направи резултата 3:0 в полза на Байерн, след като се разписа след удар с левия крак.

Малко след като изтече час игра от началото на мача, Давид Алаба и Франк Рибери пропиляха възможности пред вратата на противника, а в 69-ата минута Рафаел ван дер Ваарт можеше да отбележи за домакините, но Мануел Нойер спаси. До края на срещата не се стигна до нови попадения и така Байерн спечели двубоя с 3:0, като по този начин постигна девета победа в Първа Бундеслига от началото на сезона.

Така Байерн вече има актив от 27 точки и е лидер, като има 7 пункта повече от Шалке 04 и Айнтрахт (Франкфурт). Хамбургер е на 8-ото място с 13 точки.