3. Байерн с шести пореден успех като гост в Бундеслигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Байерн с шести пореден успех като гост в Бундеслигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците се върнаха на победния път с 2:0 над Хофе, въпреки многото кадрови проблеми

Въпреки многото си кадрови проблеми германският шампион Байерн (Мюнхен) се върна на победния път след загубата от Порто с 1:3 в 1/4-финалите на Шампионска лига през седмицата.

Баварците постигнаха шести пореден успех като гости в Бундеслигата, налагайки се с 2:0 при визитата си на Хофенхайм от XXIX кръг на надпреварата.

Хосеп Гуардиола заложи на схема с трима бранители, която му донесе успех и неговите момчета, макар и трудно, стигнаха до заслужен успех.

Иначе първата добра възможност в мача се откри пред Антони Модест от домакините в 29-ата минута, когато нападателят бе изведен сам срещу вратаря, но Нойер успя да спаси с крак.

Байерн (Мюнхен) отправи първия си точен удар в срещата малко преди края на първото полувреме, когато успя да поведе. В 39-ата минута Томас Мюлер стреля от границата на пеналта, след което топката попадна у Роберт Левандовски.

Полякът не успя да отправи изстрел и подаде към Себастиян Роде, а бившият играч на Айнтрахт (Франкфурт) откри резултата с премерен шут в горния ъгъл – 1:0.

В 60-ата минута появилият се преди секунди на терена Тиаго Алкантара навлезе в пеналта, а после топката попадна у Томас Мюлер и той стреля опасно, но Бауман спаси майсторски.

Последва опасен удар на домакините, които имаха претенции и за дузпа, но те не бяха основателни и логично бяха подминати от рефера Тобиас Щелер.

Впоследствие гостите овладяха инициативата, макар че рядко стигаха до чисти голови ситуации. Една такава се откри пред Роберт Левандовски в 88-ата минута, когато нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле, ала стреля встрани от вратата.

Веднага след това полякът бе изваден от игра, а малко по-късно Андреас Бек вкара топката в собствената си врата след едно прострелно центриране на Томас Мюлер.

Така баварците нанесоха четвърта поред загуба на своя опонент и вече имат 73 точки, като водят с цели 13 пред втория Волфсбург. Хофенхайм пък остана с 37 в своя актив след 29 мача.

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1