3. Байерн с търпелива победа над Шалке (ВИДЕО)

Байерн с търпелива победа над Шалке (ВИДЕО)

Томас Мюлер се изравни с клубната легенда Паул Брайтнер

Действащият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) се наложи над Шалке 04 с 3:1 като гост в Гелзенкирхен, като успя да стигне до победата през второто полувреме.

Байерн откри още в 9-ата минута, когато силен удар на Давид извън наказателното поле рикошира в крака на Леон Горецка, топката промени траекторията си значително и влетя в обратния ъгъл.

Шалке съумя да отговори бързо с изравнителен гол в 17-ата минута. Лерой Сане направи невероятен рейд, като тръгна още преди централната линия, подаде на Макс Майер, който с фалцов удар от границата на наказателното поле изненада Мануел Нойер.

Байерн се нуждаеше от доста време, за да достигне до втори гол, но действаше търпеливо. В 69-ата минута Робен намери Хави Мартинес, който беше много добре пласиран между защитниците и направи 2:1 за първия си гол от май 2013 г.

Крайното 3:1 оформи Томас Мюлер в 90-ата минута. Той укроти подаване на резервата Джошуа Кимих в наказателното поле и технично прати в далечния ъгъл.

Мюлер вкара 12-ия си гол този сезон в Бундеслигата и общо 83-и за Байерн в първенството, с който достигна клубната легенда Паул Брайтнер на 10-ото място в историята на баварците.

Байерн остава едноличен лидер с 37 точки, като води с 8 пред Борусия (Дортмунд), който в петък падна 1:3 от Хамбургер. Шалке е седми с 20 точки.