3. Байерн счупи рекорд на Барса след 3:1 над ЦСКА (Москва) (ВИДЕО)

Байерн счупи рекорд на Барса след 3:1 над ЦСКА (Москва) (ВИДЕО)

„Баварците” сломиха тима на Георги Миланов, записвайки десета поредна победа в Шампионската лига

Байерн Мюнехн победи с 3:1 ЦСКА (Москва) в предпоследен мач от груповата фаза на Шампионската лига. На терена в руската столица „баварците” постигнаха десета поредна победа в турнира, подобрявайки предишния рекорд от девет поредни, който принадлежеше на Барселона.

Тимът на Пеп Гуардиола поведе в 17-ата минута чрез Ариен Робен, а Марио Гьотце направи 2:0 десет минути след началото на втората част. В рамките на четири минути двата тима си размениха по едно попадение от дузпа, като така бе оформено и крайното 3:1 в полза на „баварците”.

Българинът Георги Миланов игра почти цял мач за домакините, като бе заменен в самия край на двубоя. Бившият нападател на Литекс бе замесен в най-опасната ситуация за домакините, като, след негово центриране, удар Тошич срещна гредата.

Домакините първи имаха възможност да открият резултата. След центриране на Хонда в наказателното поле, Игнашевич засече топката с глава, но ударът на бранителя бе изчистен от голлинията от Данте.

Седем минути по-късно обаче Байерн поведе. Мюлер проби добре по дясното крило, центрира в наказателното поле, където Ариен Робен връхлетя върху топката за 1:0.

В средата на първата част отново Робен можеше да се разпише. Холандецът бе изведен зад отбраната на московчани, но бързата реакция на Акинфеев предотврати опасност пред вратата на ЦСКА.

Секунди преди края на полувремето Муса получи добра топка от Хонда, справи се с Данте, но ударът му попадна право в тялото на Нойер.

Още в началото на втората част грешка в отбраната за малко не коства аванса на Байерн. Акинфеев от аут изпрати топката далеч в противниковото поле, бранителите на „баварците” не се ориентираха в ситуацията и оставиха кълбото да попадне в Хонда. Японецът остана очи в очи с Нойер, но се засуети и вратарят на гостите успя запази крехката преднина на тима си.

И точно когато всичко изглеждаше, че ЦСКА можеше да изравни, Байерн вкара втори гол. Марио Гьотце получи топката малко преди наказателното поле, навлезе навътре, преминавайки трима играчи на домакините и заби топката за втори път във вратата на Акинфеев.

В 61-вата минута ЦСКА получи шанс да изпълни дузпа, след игра с ръка на Данте в наказателното поле. Кейсуке Хонда не сбърка от бялата точка и намали резултата.

Само четири минути по-късно обаче бе отсъден нов 11-метров наказателен удар – този път в полза на „баварците”. След удар на Гьотце, топката рикошира в гредата и попадна в краката на Робен. Холандецът бе фаулиран от Шеников и съдията правилно посочи бялата точка. Томас Мюлер застана зад топката и прати Акинфеев в грешния ъгъл.

В 79-ата минута българинът Георги Миланов бе замесен в най-интересното положение за домакините. Хонда намери Миланов, който центрира в наказателното поле, но ударът на Тошич срещна гредата.

Байерн е убедителен лидер в група "D" след поредни победи, докато ЦСКА е с три точки на третото място и най-вероятно ще играе за турнриа Лига Европа. В последния кръг от груповата фаза московчани са гости на Виктория Пилзен, който все още няма спечелена точка, докато Байерн приема Манчестър Сити.