3. Байерн сдаде титлата след 2:2 с Хофенхайм като гост

Байерн сдаде титлата след 2:2 с Хофенхайм като гост

Шампионът Байерн (Мюнхен) завърши наравно 2:2 при гостуването си на Хофенхайм в ключова среща от 33-ия предпоследен кръг в немската първа Бундеслига. Многобройните пропуски на Лука Тони лишиха баварците от три точки и сега Байерн ще трябва да се надява на грешна стъпка от страна на Волфсбург в последния кръг. Дори при равенство „вълците” ще станат шампиони, а баварците ще треперят за мястото си в Шампионската лига, защото Щутгарт и Херта дебнат зад тях.

Срещата започна равностойно и двата отбора набързо си размениха по няколко положения, преди да се стигне до 16-ата минута, когато Рибери изведе Байерн напред в резултата с хубав удар с десния как от границата на наказателното поле. Домакините от Хофенхайм моментално отговориха на гола и в 21-ата минута Демба Ба прониза Ханс Йорг Бут отблизо, с което изравни резултата – 1:1. Само 8 минути по-късно домакините направиха пълен обрат с гол на бразилеца Карлос Едуардо – 2:1.

Байерн натисна своя съперник, но без резултат. Нещо повече – по-чистите положения се откриха пред Демба Ба, който обаче на три пъти от чиста позиция не успя да преодолее Бут. Все пак 2 минути преди края на първата част Лука Тони успя да изравни резултата, след като Рибери му поднесе топката в малкото наказателно поле.

Гостите наложиха тотален натиск в началото на втората част и започнаха да редят атака след атака, но пропуски за баварците направиха Лука Тони, Подолски и Ван Буйтен. В игра се появи и възстановилият се Мирослав Клозе, но и той не помогна на своя отбор. Хофенхайм пък играеше предимно на контраатаки и можеше да накаже Байерн на два пъти, но Демба Ба и резервата Фабрисио не успяха да намерят целта.

Времето си минаваше, а Байерн не създаваше опасни положения. Лука Тони и Франк Рибери се нагърбиха със задачата да вкарат трети победен гол, но късметът обърна гръб и на двамата. Байерн наложи тотален натиск в последните минути на срещата и стигна до чисто положение в добавеното време, но удар на Лука Тони от границата наказателното поле премина високо над вратата на Хофенхайм.

Така резултатът остана непроменен и баварците стъпиха накриво в най-важния момент от надпреварата. Байерн има 64 точки в актива си, 2 зад лидера Волфсбург и само головата разлика ги държи над третия Щутгарт. Хофенхайм остана 7-и с 52 точки в актива си и няма шанс за евро участие догодина.

Хофенхайм – Байерн (Мюнхен) 2:2

0:1 Рибери 16’