3. Байерн се доближи до полуфиналите след 2:0 срещу Марсилия на "Велодром" (видео)

Байерн се доближи до полуфиналите след 2:0 срещу Марсилия на "Велодром" (видео)

Марио Гомес и Ариен Робен отбелязаха головете за победата на Байерн с 2:0 в първия мач срещу Олимпик (Марсилия)

Отборът на Байерн (Мюнхен) направи много сериозна крачка към полуфиналите на Шампионската лига, след като спечели с 2:0 първия си мач срещу Олимпик (Марсилия) от четвъртфиналната фаза на турнира. Двубоят се проведе на „Велодром”, а немският тим успя да се добере до ценен успех, който му дава сериозни шансове за продължаване напред.

Баварците водеха с 1:0 на почивката на мача, след като Марио Гомес успя да отбележи гол за гостите малко преди края на първата част, а през второто полувреме водените от Юп Хайнкес футболисти се добраха до втори гол, който бе дело на Ариен Робен.

Иначе домакините от Марсилия стартиха силно двубоя и в началните минути имаха две отлични възможности за откриване на резултата. Първо Род Фани нанесе изстрел с глава, но Мануел Нойер отрази, а Лоик Реми също пропиля отлична ситуация за френския тим, след като нанесе изстрел с десния крак, но кълбото срещна лявата греда на вратата на Байерн.

Давид Алаба пък получи шанс да стреля в 14-ата минута, но ударът излезе в аут. Последваха равностойни минути, а към края на първата част Лоик Роми отново можеше да вкара гол, но Мануел Нойер показа класа и спаси удара на нападателя. Така се стигна до 44-ата минута, когато Марио Гомес успя да открие резултата след хубаво изпълнение с десния крак.

През второто полувреме също имаше интересни моменти пред двете врати. Валбуена пропусна възможност да изравни почти веднага след подновяването на играта, а в 56-ата минута на Мануел Нойер отново се наложи да се намесва, след като Андре Аю също пробва късмета си.

Последваха нови интересни моменти пред двете врати и пропуски на Марио Гомес и Лоик Реми. Така се стигна до 69-ата минута, когато Ариен Робен успя да вкара втори гол за баварците и по този начин да направи преднината на отбора си още по-комфортна. Домакините така и не успяха да отвърнат на удара, а гостуващият тим не достигна до нов гол и така мачът завърши при резултат 2:0 в полза на Байерн (Мюнхен).

Реваншът е след седмица на „Алианц Арена”.

Олимпик (Марсилия) 0:2 Байерн (Мюнхен)

44’ 0:1 Гомес
69’ 0:2 Робен

Стадион:
„Велодром”

Главен съдия:
Карлос Веласко Карбайо

Жълти картони: Диара, М’Биа (Олимпик (Марсилия)); Кроос, Лам, Луис Густаво, Швайнщайгер, Алаба (Байерн (Мюнхен))

Червени картони: няма

Стартови състави:

Олимпик (Марсилия): Андраде, Н’Кулу, Фани, Морел, Аспиликуета, М’Биа, Диара (Шейру 71’), Аю, Амалфитано (Брандао 68’), Реми, Валбуена

Байерн (Мюнхен): Нойер, Бадщубер, Боатенг, Алаба, Лам, Кроос (Тимосчук 63’), Луис Густаво, Рибери (Пранич 78’), Робен, Гомес, Мюлер (Швайнщайгер 71’)

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1