3. Байерн се доближи до върха, след 1:0 над Карлсруе

Байерн се доближи до върха, след 1:0 над Карлсруе

Отборът на Байерн (Мюнхен) продължи победния си ход в немската първа Бундеслига и вече е само на точка от първото място. В среща от 25-ия кръг на немския шампионат възпитаниците на Юрген Клинсман надделяха с минималното 1:0 над последния в класирането Карлсруе, а единственото попадение в мача бе дело на Хосе Ернесто Соса.

Срещата започна с тотален домакински натиск, който продължи около 30 минути. Още от самото начало Байерн показа, че ще търси победата на всяка цена и възпитаниците на Юрген Клинсман започнаха да редят атака след атака. Швайнщайгер, Рибери и Ван Бомел имаха шанс да открият още в първите минути на мача, но стражът на гостите спаси техните удари. Все пак се стигна до 34-ата минута, когато Хосе Ернесто Соса разстреля стража на Карлсруе, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле – 1:0. Гостите опитаха моментално да се върнат в срещата, но опитите на Тим и Ейхнер се оказаха безуспешни.

През втората част Байерн продължи да бъде отборът, който диктува събитията на терена, но атаките на домакините не бяха толкова остри. Изненадващо първите опасности пред стража на Карлсруе през втората част дойдоха от двата бека на домакините – Филип Лам и Кристиан Лел, но и в двата случая стражът на гостите се справи с отправените удари. Малко след това и централните защитници на Байерн Лусио и Демикелис също пробваха своя късмет, но отново вратарят на Карлсруе бе на своето място. До края на срещата Байерн намали оборотите и играеше с единствената цел да запази резултата в своя полза. Така и стана, силите на Карлсруе не стигнаха за изравнителен гол и Байерн се поздрави с победата.

Така с този успех шампионите от миналата година излязоха на втора позиция и вече имат 48 точки в актива си, на само 1 от лидера Херта. Карлсруе пък остана последен в класирането с актив от едва 17 точки.

Байерн – Карлсруе 1:0