3. Байерн се качи на върха след триумф в Гелзенкирхен (видео)

Байерн се качи на върха след триумф в Гелзенкирхен (видео)

Баварците категорично надиграха Шалке, Петерсен и Мюлер вкараха головете на "Фелтинс Арена"

Немският колос Байерн Мюнхен излезе начело в класирането на Бундеслигата след успех тази вечер с 2:0 като гост на Шалке 04. Това бе пета поредна победа за баварците в първенството. Головете за отбора на Юп Хайнкес реализираха Нилс Петерсен през първото, и Томас Мюлер през второто полувреме.

Дербито бе и първо завръщане на стража Мануел Нойер в Гелзенкирхен след трансфера му в Байерн.

Гостите от Мюнхен демонстрираха своята класа и бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути на „Фелтинс Арена”. Рибери и Мюлер тероризираха най-много отбраната на „миньорите”.

Бадщубер имаше първият много добър шанс в мача. Той направи нещо средно между удар и много остро центриране в 17-ата минута, но вратарят Фаарман успя със сетни сили да избие топката, която летеше към мрежата му.

Нилс Петерсен отбеляза много важното първо попадение в мача в 21-ата минута. Франк Рибери направи фантастичен пробив и пусна чудесно към бившия съотборник на Димитър Рангелов в Енерги. Фронтално срещу вратата Петерсен видя как Фаарман спаси удара му, но при добавката нападателят не сбърка и така гостите поведоха с 1:0.

Последва размяна на бързи атаки и от двата отбора. Хунтелаар имаше на два пъти шанс да изравни, но ударите му профучаха покрай вратата на Нойер. Тони Кроос и Франк Рибери можеха да решат мача още до почивката, но Фаарман предотврати гола.

Втората част започна с ужасен пропуск на Петерсен. В 52-ата минута Рибери за пореден път се изгаври с отбраната на Шалке, премина трима бранители на домакините отляво, даде пад за Петерсен, но той се подхлъзна точно преди да нанесе удар и комично се размина с топката.

Томас Мюлер на два пъти след това не успя да накаже грешки в защитата на Шалке. От трети опит обаче националът на Бундестима не сгреши и направи 0:2.

Алаба надигра Фукс по десния фланг, направи двойно с Рибери, центрира не много добре, но бранителите на „миньорите” се разминаха с кълбото и Мюлер засече от 5-6 метра, за да предреши мача след 75 минути игра.

До края баварците можеха направят резултата още по-впечатляващ, но Тимошчук и Рибери не намериха целта. Шалке пък не можа да се противопостави на противника и загуби резонно мача. Това е пета поредна среща, в която Мануел Нойер запазва суха мрежа, а победният марш на Байерн в Бундеслигата продължава.

Съставът на Юп Хайнкес вече има 15 точки и е лидер след 5 победи и една загуба. Шалке 04 е 9-ти с 9 точки.
НА ЖИВО: Интер - Милан (СЪСТАВИ)

Следете тук Дерби дела Мадонина

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1