3. Байерн се сгромоляса срещу Борусия М'Гладбах (ВИДЕО)

Байерн се сгромоляса срещу Борусия М'Гладбах (ВИДЕО)

Баварската машина с първа загуба за сезона

Борусия М‘Гладбах хвърли бомбата на 13-ия кръг на Бундеслигата, след като победи като домакин лидера в класирането Байерн (Мюнхен) с 2:1. Баварците загубиха за първи път от началото на сезона и едва за трети път не взеха всичките три точки.

Срещата започна с пълно превъзходство на баварците, но ситуациите пред вратата на Борусия липсваха. В 15-та минута Толисо пробва изстрел, но топката мина встрани.

Малко след като измина половин час игра домакините вдигнаха темпото и в 39-та Торган Азар откри резултата. Пет минути по-късно Матиас Гинтер нанесе втори нокдаун на Байерн и покачи на 2:0.

След почивката възпитаниците на Юп Хайнкес се опитаха да покажат далеч по-добра игра и по-често стигаха до наказателното поле на съперника, но не застрашиха сериозно Ян Зомер. Малко след час игра Матс Хюмелс отправи два опасни удара в очертанията на вратата, но до гол не се стигна.

В 74-та минута Артуро Видал все пак намали до 2:1, а Борусия М‘Гладбах дори не стигаше до топката. Това обаче не помогна на гостите и до втори гол така и не се стигна, въпреки абсолютното им превъзходство.

Така Байерн остава лидер с 29 точки, но преднината им вече е само три пункта пред втория РБ Лайпциг. Борусия пък покачиха актива си до 24 точки и запазиха мястото си в топ 4.