3. Байерн се спаси в края срещу Фрайбург, Рибери с решително попадение (видео)

Байерн се спаси в края срещу Фрайбург, Рибери с решително попадение (видео)

Хановер продължи пътя си към Европа, след като победи с 2:0 у дома Хофенхайм

Германският колос Байерн Мюнхен бе на път за втори пореден път в рамките на последните няколко дни да разочарова своите привърженици, след като бе на минути от това да запише реми в гостуването си на Фрайбург от 27-ия кръг на Бундеслигата, а в сряда пропиля и последния си шанс за спечелване на титла през този сезон, след загубата от Интер в Шампионската лига.

Въпреки това обаче баварците успяха да победят за 12-и пореден път своите домакини от Фрайбург, след като стигнаха до гол аванс още в 9-ата минута, в която френският национал Франк Рибери изведе Марио Гомес на стрелкова позиция, а последният не сбърка и смълча „Баденова Щадион”.

Само пет минути по-късно сенегалският нападател на домакините Папис Демба Сисе получи шанс да възстанови статуквото, но пропиля отсъдената дузпа, макар малко по-късно да се реабилитира за пропуска си.

В 17-ата минута острието получи пас от беларуския халф Антон Путсила и този път се възползва от открилата му се възможност, вкарвайки за 1:1.

Този резултат се запази почти до края на срещата, като точно две минути преди да изтекат редовните 90 Франк Рибери показа защо е толкова високо ценен от специалистите.

В 88-ата минута Анатоли Тимушчук изведе французина, а той преодоля Бауман и оформи крайното Фрайбург – Байерн (Мюнхен) 1:2. След успеха си гостите събраха 48 точки и останаха на четвърта позиция във временното класиране, на две точки от третия в подреждането Хановер.

Междувременно Хановер продължи пътя си към разпределението на евроквотите в германската Бундеслига, след като победи с 2:0 у дома Хофенхайм и така се приближи само на две точки до втория във временното подреждането тим на Байер Леверкузен.

Въпреки, че миналия уикенд отборът домакин претърпя тежко поражение от Кьолн с 0:4, сега възпитаниците на Мирко Сломка се представиха на ниво и успяха да стигнат до успех с по едно попадение на двамата си нападатели.

Първо националът на Кот д’Ивоар Дидие Конан откри резултата в 38-ата минута на “AWD Арена”, а малко след почивката норвежкият му партньор в предни позиции Мохамед Абделауе се възползва от подаване на Щтиндл и удвои преднината на своите и оформи крайния резултат.
Гуардиола: Искат да изчезнем от лицето на земята