3. Байерн се забавлява с 4:0 в баварското дерби срещу Нюрнберг (ВИДЕО)

Байерн се забавлява с 4:0 в баварското дерби срещу Нюрнберг (ВИДЕО)

Байерн игра с много променен състав и пак сгази съперника, Нюрнберг изпусна дузпа

Байерн Мюнхен изстреля предупредителен залп към Барселона и отново се забавляваше на терена при впечатляващото 4:0 над Нюрнберг на „Алианц Арена” в 29-ия кръг на Бундеслигата. Мачът се очакваше като баварско дерби, но Байерн не остави абсолютно никакъв шанс на Нюрнберг.

Преди 7 дни баварците си осигуриха 23-а титла на Германия, но днес не простиха на своя съперник. Юп Хайнкес даде почивка на част от ключовите фигури, които изведоха тима до победа с 2:0 срещу Ювентус през седмциата.

На „Алианц Арена” феновете бяха празнично настроение заради спечелената титла, но на терена техните любимци не бяха готови да правят каквито и да било подаръци.

Байерн поведе след само 5 минути игра. Още преди гола Шакири, Ван Буйтен и Рибери бяха близо до попадение, но първи се разписа Жером Боатенг. Пизаро намери Боатенг, а бранителят бе точен с акробатична воле за 1:0.

Смазващият натиск пред вратата на Нюнберг не стихна и вторият гол падна в 17-ата минута. Боатенг изнесе топката, изведе Марио Гомес и нападателят мушна ниско зад Рафаел Шефер – 2:0.

Безпомощният вратар капитулира за трети път в средата на първата част. Пизаро направи втора асистенция и след слаба игра в защитата на гостите Рафиня бе точен на близката греда – 3:0.

Веднага след почивката Нюрнберг трябваше да върне един гол, но пропусна дузпа. Рафиня фаулира Франц в наказателното поле, но ударът от бялата точка на Тими Симонс удари главата на резервния страж на Байерн Том Щарке.

В 56-ата минута Шакири овладя пас на Рибери от корнер, нагласи си на левия крак и прати в долния ъгъл за крайното 4:0.

До края Пизаро прехвърли вратата с техничен удар, а Байерн доказа, че дори с втория си отбор е класи над повечето съперници в Бундеслигата.

Байерн е лидер в класирането със 78 точки и 25 победи от 29 мача. Нюрнберг има 38 точки на 10-о място.

Кореец донесе успех с 2:1 на Хамбургер като гост на Майнц.

Хеун-Мин Сон даде аванс на северняците в 61-ата минута след пас на Ван дер Ваарт, а 20 по-късно удвои след асистенция на Милан Бадей.

4 минути преди края Майнц намали чрез резервата Шон Паркър, но Хамбургер удържа успеха.

Двата отбора просто си размениха позициите в табжлицата. Хамбургер е осми с 41 точки, Майнц има 39 на 9-а позиция.