3. Байерн си върна върха в Бундеслигата след бой над Бременските музиканти (видео)

Байерн си върна върха в Бундеслигата след бой над Бременските музиканти (видео)

Баварците се наложиха с 4:1, резервата Робен с два гола от дузпи

Германският гранд Байерн (Мюнхен) разби с 4:1 гостуващия Вердер (Бремен) в дербито на 15-ия кръг на Бундеслигата и по този начин отново оглави временното класиране на шампионата.

Баварците, които загубиха последните си два двубоя в първенството, поведоха пред 69 000 зрители на своя „Алианц-Арена” чрез Франк Рибери.

В 22-ата минута французинът преодоля вратаря с шут от границата на наказателното поле, но в самото начало на втората част грешка в защитата позволи на Маркус Розенберг да шутира от дъгата и да възстанови равенството.

Малко след това в игра се появи Ариен Робен, който в 69-ата минута отново даде гол аванс на домакините, разписвайки се от дузпа, отсъдена за нарушение на Волф срещу Томас Мюлер.

В 75-ата гол на Марио Гомес беше отменен заради засада, но 120 секунди по-късно Рибери "открадна" попадението на германския национал, който финтира стража и в последния момент остави топката на своя колега - 3:1.

Нервите на играчите на Вердер явно бяха опънати, защото Аарън Хънт си изпроси директен червен картон за влизане с бутоните в краката на Тони Кроос в 81-ата минута, а малко след това Байерн получи нова дузпа след нарушение на Сократис срещу Рибери. Робен отново застана зад топката и оформи крайното 4:1.

С успеха тази вечер най-титулуваният клуб в Германия си върна първото място в класирането с 31 точки. На втора позиция остават Борусия (Д) и Борусия (М) с по 30, които в срещата помежду си днес поделиха точките след 1:1.

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1