3. Байерн сломи Хановер за купата, миналогодишният финалист Щутгарт изхвърлен във 2-ия кръг

Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен продължава в третия кръг на тазгодишното издание на надпреварата, след като, без много да се напъва, победи Хановер 96 с 4:1 като домакин.

Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен продължава в третия кръг на тазгодишното издание на надпреварата, след като, без много да се напъва, победи Хановер 96 с 4:1 като домакин. След по-силна игра през второто полувреме баварците сломиха съпротивата на своя съперник от Бундеслигата.

Бастиан Швайнщайгер пропусна в 8-ата минута, като ударът му извън наказателното поле премина близо до горния десен ъгъл.

Байерн откри в 17-ата минута, когато Томас Мюлер успя между двама да прати топката от въздуха в долния десен ъгъл от точката на дузпата. Асистенцията бе на Джердан Шакири.

Вратарят на Хановер Рон-Роберт Цийлер спаси силен удар на Тони Кроос преди Клаудио Писаро да отбележи втори гол в 27-ата минута. Перуанският нападател ефектно заби топката под гредата с глава след центриране на Данте отляво.

Хановер можеше да намали пет минути по-късно, когато Мануел Нойер отрази опит на Ларс Щиндл. Дидие Я Конан също опита с глава, но отново Нойер бе на мястото си.

Гостите все пак успяха да върнат единия гол пасив в 37-ата минута, когато Я Конан засече подаване на Поконьоли в долния ляв ъгъл.

Байерн реши мача с още два гола през второто полувреме. В 64-ата минута Томас Мюлер хитро отклони центриране на Шакири от фаул в долния ляв ъгъл от вратарското поле.

Франк Рибери оформи крайното 4:1 в 78-ата минута на добавка.

Следващият кръг от надпреварата е през декември.

За първи път в историята си Фрайбург победи в турнира за купата миналогодишния финалист Щутгарт.

Предпоследният в Бундеслигата победи с 2:1 (0:0) в дербито на Баден-Вюртенберг и изхвърли "швабите" във втория кръг.

Матианс Гинтер (52-ра минута) и Мике Ханке (70-та минута) донесоха радост на 22 500 зрители във Фрайбург. Голът на Ведад Ибишевич (87-а минута) дойде твърде късно.

Това бе първата загуба за Щутгарт под ръководството на новия треньор Томас Шнайдер.

Така единственият турнир, в който те ще продължат участието си, е Бундеслигата, след като отпаднаха и на прага на групите на Лига Европа.

Жребият за следващия кръг в турнира за Купата на Германия ще се тегли по-късно тази вечер.

Хамбургер – Гройтер Фюрт 1:0

Заб.: Победителят се определя в една среща. Отборите в болд продължават в следващия кръг

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.