3. Байерн сложи 5-ица на Рот Вайс за Купата на Германия

Байерн сложи 5-ица на Рот Вайс за Купата на Германия

На собствения си стадион "Алианц Арена" баварците разбиха втородивизионния Рот Вайс (Оберхаузен) с 5:0. С два гола за тима на Луис ван Гаал се отличи защитникът Даниел ван Буйтен, а в игра за пръв път през този сезон се появи италианският нападател Лука Тони, който бе пратен във втория отбор на тима от Мюнхен.

Байерн (Мюнхен) си осигури безпроблемно участие в осминафиналаната фаза на турнира за Купата на Германия.

Байерн бе пълен господар на терена и логично отборът стигна до пет безответни попадения. Филип Лам откри резултата в 32-ата минута, а Марио Гомес бе точен за 2:0 в 41-ата.

През втората част паднаха още три гола във вратата на Рот Вайс. Ван Буйтен направи 3:0 в 67-ата минута, а намиращият се в блестяща форма Томас Мюлер бе точен за 4:0 в 70-ата. Крайният резултат оформи белгийският национал Ван Буйтен, с втория гол в мача след 86 минути игра.