3. Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)

Баварците не показаха никаква милост

Байерн Мюнхен спечели гостуването си на Унион Берлин с 5:1 в мач от 30-ия кръг на Бундеслигата. Леон Горецка, Хари Кейн, Томас Мюлер на два пъти и Матис Тел се разписаха за баварците, които се намират на второто място в шампионата с 66 точки. Почетният гол за берлинчани бе дело на Йорбе Вертесен.

Резултатът бе открит в 29-ата минута. Леон Горецка запази самообладение и откри резултата с удар, който първо се отби в напречната греда.

В добавеното време на първата част Хари Кей отбеляза поредния си гол от началото на сезон, след като изпълни много добре пряк свободен удар. Изстрелът му в левия ъгъл не остави шансове на вратаря на "железните".

В 53-ата минута резултатът вече бе 3:0 за Байерн. Ерик Максим Чупо-Мотинг сложи топката на десния крак на Томас Мюлер, а той с удар от близко разстояние не пропусна.

Девет минути след това отборът на Томас Тухел стигна до 4-ти гол. Домакините допуснаха грешка в разиграването. Топката стигна до Кейн, който след това изведе Матис Тел в наказателното поле, а той не остави шансове на Фредерик Рьонов.

В 66-ата минута Томас Мюлер вкара второто си попадение в срещата, след като засече хубаво центриране на Горецка.