3. Байерн смаза Шалке и се настани в зона Шампионска лига (видео)

Байерн смаза Шалке и се настани в зона Шампионска лига (видео)

Баварците победиха с 4:1 „кралскосините” у дома

Вече бившият германски шампион Байерн (Мюнхен) успя да си върне третата позиция във временното класиране, която загуби миналия уикенд, след като се наложи с 3:1 над гостуващия полуфиналист в Шампионската лига Шалке 04.

Момчетата на Андрис Йонкер стартираха буквално окрилени срещата на своя „Алианци Арена”, подкрепяни от 69 000 зрители, и още в шестата минута успяха да открият резултата чрез холандската звезда Ариен Робен.

Само две минути по-късно обаче неговият съотборник Бадщубер си вкара автогол и изравни резултата. Радостта на „кралскосините” обаче трая точно пет минути, след които възпитаниците на Ралф Рангник отново получиха попадение в своята врата.

Точен в оказалата се фатална за гостите 13-а минута бе Томас Мюлер, а след още шест минутки същият асистира на Марио Гомес за четвъртото попадение в срещата.

След почивката гостите се опитаха да променят поведението си на терена и евентуално резултата, но не съумяха, а вместо това и получиха още едно попадение, дело отново на Мюлер в 84-ата минута.

След поражението „миньорите” останаха на 10-а позиция с актив от 40 точки, докато след успеха Байерн вече е трети и ще участва в квалификациите за Шампионска лига, ако задържи позицията си.