3. Байерн спечели „Ауди Къп” след обрат за 5 минути срещу Манчестър Сити +ВИДЕО

Байерн спечели „Ауди Къп” след обрат за 5 минути срещу Манчестър Сити +ВИДЕО

Дузпа на Мюлер и гол на Манджукич донесоха първи трофей на Байерн в ерата Гуардиола

Байерн Мюнхен направи бърз обрат срещу Манчестър Сити и победи с 2:1 на „Алианц Арена”, за да вдигне предсезонния трофей „Ауди Къп”.

Гуардиола заложи на нова централна двойка в халфовата линия - Швайнщайгер и Тиаго. През първата част Байерн почти не даде топката на съперника и имаше внушителните 72% владеене на кълбото.

Още в 3-ата минута Рибери стреля силно по диагонала, но Костел Пантилимон спаси. Малко по-късно Тони Кроос отправи тупалка към вратата, но право в центъра и вратарят спаси.

Робен пак бе близо до гола в 28-ата минута, но румънският страж отново бе на ниво и спаси.

Сити стигна до първо опасно положение чак в 30-ата минута. Стеван Йоветич финтира Хави Мартинес и стреля силно, но топката мина покрай гредата.

Компани едва не си вкара автогол, Клиши стреля високо, а Негредо от наказателното поле щеше да прехвърли стадиона.

Мачът живна точно след час игра. Негредо използва грешка на Данте, настигна дълъг пас и с удар ниско по диагонала опъна мрежата зад Нойер за 1:0.

Байерн вдигна темпото и 5 минути по-късно Пабло Сабалета спря едно центриране с ръка в пеналта. Томас Мюлер литна вратаря и насочи в долния десен ъгъл за 1:1 от бялата точка след 66 минути.

Само 5 минути по-късно Мюлер този път центрира, а Марио Манджукич се разписа за пълния обрат и направи 2:1 за баварците.

Шакири изпусна да вкара нов гол, а Джеко изпадна в серия засади, но в крайна сметка Байерн вдигна първи трофей в ерата Гуардиола, па макар то и в приятелския турнир „Ауди Къп”.