3. Байерн спечели баварското дерби и дръпна с пет точки на върха (видео)

Байерн спечели баварското дерби и дръпна с пет точки на върха (видео)

Мюнхенският гранд надви като гост новака Аугсбург с 2:1

Байерн (Мюнхен) спечели с 2:1 първото баварско дерби срещу Аугсбург в историята на Бундеслигата и по този начин отново поведе с пет точки на върха в класирането пред преследвача Борусия (Дортмунд).

Възпитаниците на Юп Хайнкес нанесоха своя удар още преди да е изминал първия половин час игра, повеждайки с 2:0.

Резултатът в Аугсбург бе откри от Марио Гомес, който в 15-ата минута вкара 19-ото си попадение през сезона и шесто в последните три мача на Байерн.

След още 13 минути гостите вече водиха с 2:0, тъй като Франк Рибери се разписа след пас на Томас Мюлер и така даде аванс от два гола на своите.

Домакините, които все още нямат успех на своя земя, откакто се присъединиха към елита, опитаха да отговорят на именития си съперник, но успяха да го сторят само частично.

Те върнаха един гол чрез японеца Хосогай в 59-ата минута на двубоя, но за повече нямаха сили и в крайна сметка трябваше да се примирят с поражението, оставило ги на последна позиция в подреждането с актив от 8 точки след 12-ия кръг.

В даденото от рефера продължение на срещата пък украинският халф на Байерн Анатолий Тимошчук получи директен червен картон и напусна терена малко преди последния съдийски сигнал.

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1