3. Байерн спря черната серия срещу Борусия (Д) /видео/

Байерн спря черната серия срещу Борусия (Д) /видео/

Баварците победиха с 2:1 след пет поредни загуби от шампионите и спечелиха Суперкупата на Германия

Байерн (Мюнхен) спря черната серия от пет поредни загуби срещу Борусия (Дортмунд). Баварците победиха шампиона на Германия с 2:1 във финала за Суперкупата на Германия и вдигнаха трофея преди началото на новия сезон в Бундеслигата.

Новото попълнение на Байерн Марио Манджукич и Томас Мюлер дадоха летящ старт за домакините пред 69 000 зрители на „Алианц Арена”, Робърт Левандовски успя да върне само един гол за Борусия в края на мача.

„Жълто-черните” изглеждаха сякаш са още във ваканция в първите 10 минути, когато бяха напълно разпилени от Байерн.

Лидерът по асистенции в Байерн Франк Рибери започна сезона в познат стил. Французинът напредна отляво и с пас с външен фалц покрай Хумелс и Суботич намери дошлият от Волфсбург Марио Манджукич, а хърватинът откри сметката си за новия отбор за 1:0 в шестата минута.

Минута по-късно Робен и Рибери комбинираха добре, топката стигна до Манджукич, който стреля, но след рикошет кълбото кацна върху мрежата над вратата на Борусия.

Шампионите тъкмо се ориентираха в обстановката, но пак им се наложи да вадят топката от мрежата.

Робен се измъкна зад защитата на Борусия, спринтира с топка в крака, стреля, нацели дясната греда, но Томас Мюлер беше на точното място и със зверски шут под гредата щеше да скъса мрежата отблизо за 2:0.

След взривния старт мачът се успокои, а Дортмунд пренесе играта в половината на баварците.

В 36-ата минута Данте свали за Мюлер, но той стреля в аут. Секунди по-късно младата надежда на Байерн Емре Кан направи дрибъл, но влезе много необмислено в краката на Куба. На пръв поглед нарушението изглеждаше за червен картон, но телевизионните повторения показаха, че съдията е прав да покаже само жълт картон.

През втората част нещата се обърнаха и сега Байерн заспа.

Най-добрият играч в Будеслигата за миналата година Марко Ройс центрира от корнер, Левандовски бе сам и стреля с глава, но Мануел Нойер спаси сигурен гол.

Робен мина половината отбор на съперника и стреля коварно в долния десен ъгъл в 65-ата минута, но Вайденфелер изби с пръсти.

Две минути по-късно Левандовски направи пропуска на вечерта. Ройс и Гьотце матираха защитата на Байерн, Ройс пусна по земя за поляка на границата на малкия пеналт, ала вместо да намали Левандовски позволи на Лам да сложи крак на пътя на топката и да избие в корнер.

Голаджията се реваншира 15 минути преди края. Тогава той получи пред наказателното поле с гръб към вратата, обърна се и с премерен удар намери долния ляв ъгъл на Нойер – 2:1.

Марио Гьотце имаше шанс да добута мача до дузпи, но ударът му мина встрани. Байерн задържа аванса и спечели първи трофей за сезона пред претъпканите трибуни на „Алианц Арена” за сметка на големия си съперник в германския футбол напоследък.