3. Байерн срази бивш отбор на Павел Дочев с 4:1, Левандовски изпусна дузпа

Байерн срази бивш отбор на Павел Дочев с 4:1, Левандовски изпусна дузпа

Бадщубер изигра първия си мач като титуляр от 2012 година насам при успеха за Купата на Германия

Шампионът Байерн (Мюнхен) с лекота премина първия кръг за Купата на Германия след успех с 4:1 над бившия отбор на Павел Дочев Пройсен (Мюнстер). Гьотце, Мюлер, Алаба и Писаро вкараха головете за баварците, а Левандовски изпусна дузпа в самия край.

Добрата новина за Хосеп Гуардиола беше, че на фона на всички контузии Холгер Бадщубер изигра първия си мач като титуляр от 2012 година насам. Байерн отново игра колебливо и домакините изглеждаха опасни при своите контри.

Разликата в класите обаче беше очевидна и в 19-ата минута Левандовски по конец намери Гьотце на втора греда и там героят на Германия от финала на Мондиал 2014 нямаше как да сбърка – 1:0.

Гуардиола оставаше недоволен от продукцията на своите, но Байерн бързо удвои. Защитник опита да изчисти топката след двойно между Лам и Левандовски, топката попадна в краката на Томас Мюлер и той не сгреши за 2:0.

Давид Алаба вдигна цялата публика на крака 7 минути след подновяването на играта. Австрийската звезда вкара забележителен гол с тупалка от разстояние, която мина над главата на вратаря Мазух и влетя в мрежата с помощта на напречната греда – 3:0.

Байерн вкара и 4-ти гол след бърза контра след отнемане на топката, Мюлер пусна за Писаро и перуанецът технично копна над вратаря.

Жером Боатенг игра с ръка в наказателното поле и Пройсен вкара почетен гол от дузпа чрез Кроне минута преди края за 4:1.

В последната минута Хайтмайер свали Левандовски в наказателното поле като последен в отбрана и видя директен червен картон. Полският нападател обаче не успя да вкара и Мезух спаси дузпата, което запази резултата.

Купа на Германия, първи кръг, резултати и програма:

Рееден – Аален 1:1 (3:4 след дузпи)

Карл Цайс Йена – Ауе 0:1

Илертисен – Вердер Бремен 1:1 (2:3 след продължения)

Холщайн Киел – Мюнхен 1860 1:2

Ууленхорстер Палома – Хофенхайм 0:9

Арминия Билефелд – Зандхаузен 4:1

Айнтрахт Триер – Фрайбург 0:2

Нойбранденбург 04 – Карлсруе 1:3

Пройсен Мюнстер – Байерн Мюнхен 1:4

Вюрцбургер Кикерс – Фортуна Дюселдорф 2:2 (3:2 след продължения)

19:30 Магдебург – Аугсбург

19:30 РазенБалшпорт Лайпциг – Падерборн

21:30 Дармщад – Волфсбург

От събота:

Веен – Кайзерслаутерн 3:5 след дузпи (0:0 в редовното време и продълженията)

Виктория 1889 Берлин –Айнтрахт Франкфурт 0:2

Щпортфройнде Зийген – ФСВ Франкфурт 4:5 при дузпите (2:2 в редовното време и 3:3 след продължения)

Алемания Валдалгесхайм – Байер Леверкузен 0:6

Хемнитцер – Майнц 5:4 при дузпите (3:3 в редовното време и 5:5 след продължения)

Дуисбург – Нюрнберг 1:0