3. Байерн свали от върха хита Падерборн, Неделев вкара дебютния си гол за втория отбор на Майнц (+РЕПОРТАЖИ)

Гьотце с два гола за успеха на баварците с 4:0 на "Алианц Арена", Шаби Алонсо получи разтежение

Байерн се изкачи на първото място в класирането след убедителна победа 4:0 над новака Падерборн на своя „Алианц Арена”. Двубоят бе от междинния 5-и кръг в Бундеслигата. Баварците вкараха два гола до 15-ата минута чрез Гьотце и Левандовски. През второто полувреме намалиха оборотите, но тогава гостите започнаха да атакуват опасно. И след два пробива на Ариен Робен отдясно Гьотце с втори гол и Мюлер решиха мача.

Преди мача дебютантът в Бундеслигата изненадващо водеше таблицата след две победи и две равенства. Пареборн имаше същите точки като Байерн, но беше на върха по голова разлика. „Не отиваме в Мюнхен, за да си правим снимки”, каза преди мача треньорът на гостите Андре Брайтенрайтер, който спечели Купата на Германия с Хановер през 1992 г. като футболист.

Мачът между двата отбора беше първият им, като те никога досега не се бяха срещали на едно и също ниво.

Пеп Гуардиола все още е без халфа Франк Рибери, който записа само една поява този сезон поради контузия в коляното. Добрата новина бе доброто физическо състояние на Ариен Робен, който излезе титуляр. Баварците излязоха пременени спрямо нулевото равенство с Хамбургер в събота. Хуан Бернат, Рафиня, Хойберг, Шакири и Писаро бяха на пейката, докато Алонсо, Роде, Робен, Гьотце и Левандовски се завърнаха в стартовите 11.

Байерн откри в 8-ата минута. Марио Гьотце прати в долния ъгъл от средата на наказателното поле след чудесно взаимодействие с Томас Мюлер, който му подаде с пета. 2:0 направи Роберт Левандовски в 14-ата минута с фантастичен шут пред пеналтерията в горния ляв ъгъл. Първи гол за Левандовски на „Алианц Арена”. Този път асистенцията беше на Филип Лаам.

В 24-ата минута Щопелкамп изведе Уали сам срещу вратаря, но последният би право в Нойер. Невероятна възможност беше това за гостите!

От своя страна Байерн пропусна една дузина положения до почивката. Левандовски направи падащ лист, който профуча на сантиметри от напречната греда. Маркови удари на Ариен Робен отидоха в аут, а опасен удар след обръщане на Марио Гьотце рикошира, което спаси Падерборн от трети гол пасив.

Шаби Алонсо чудесно изчисти едно ниско подаване на Щопелкамп във вратарското поле. Иначе отзад нахлуваше Коч.

Коч можеше да намали в 70-ата минута, но Нойер спаси удара му в близкия ъгъл от ъгъла на наказателното поле. Изглеждаше, че Байерн контролира мача, но Бадерборн стана по-агреисвен.

9 минути по-късно баварците убиха интригата с трети гол. Робен проби отдясно, сви топката, Мюлер с големи усилия шутира, вратарят спаси с големи трудности сред купа от играчи и на добавка Марио Гьотце отбеляза втория си гол в мача.

Крайното 4:0 оформи Томас Мюлер след подобна акция на Робен отдясно.

В 80-ата минута обаче Шаби Алонсо беше заменен принудително, след като получи разтежение. Тепърва ще се изняснява неговото състояние

Байерн – Падерборн 4:0
8’ Гьотце
14’ Левандовски
78’ Гьотце
85’ Мюлер

Стадион: „Алианц Арена”, 71 000 зрители

Майнц 05 пропусна възможността да се изкачи на върха в класирането на Бундеслигата след 2:2 като гост на Айнтрахт Франкфурт. Тодор Неделев отново не бе в групата за мача. Той се състезава във втория отбор на Майнц, като тази вечер вкара първия си гол в официален мач. Националът беше точен за втория тим в двубоя с Пройсен (Мюнстер), спечелен с 4:0. Юношата на Ботев откри резултата в 52-ата минута, а 76-ата минута беше заменен.

Шалке 04 вкара три гола през второто полувреме, за да победи 3:0 домакина Вердер Бремен. Въпреки че доминираше през първото полувреме, бременските музиканти получиха два бързи гола след подновяването на играта. Макс Майер опъна мрежата в 47-ата минута, като Клаас-Ян Хунтелаар се отличи с асистенция. Гостите удвоиха три минути по-късно, когато Роман Нощадтер засече с глава центриране на Кристиан Фукс. Транкилио Барнета оформи крайното 3:0 в 85-ата минута.

Хофенхайм изкова равенство 3:3 в добавеното време срещу 10 от Фрайбург.

Айнтрахт Франкфурт – Майнц 05 2:2
0:1 Хофман (41’)
0:2 Оказаки (44’)
1:2 Майер (45’)
2:2 Сеферович (82’)

Хофенхайм – Фрайбург 3:3
0:1 Франтц (31’)