3. Байерн унищожи Щутгарт с 6:1 /видео/

Байерн унищожи Щутгарт с 6:1 /видео/

Баварците допуснаха гол първи, но после бяха точни 6 пъти и са на върха след втория кръг в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) беше в страховита форма при победата с 6:1 над Щутгарт в последен мач от втория кръг на Бундеслигата. Два гола на Томас Мюлер и по едно попадение на Тони Кроос, Луис Густаво, Марио Манджукич и Бастиан Швайнщайгер оформиха разгромната победа за баварците на „Алианц Арена”. Ведад Ибишевич беше изгонен за гостите в 74-ата минута.

Още в 4-ата минута Харник дриблира и стреля точно към горния далечен ъгъл, но с брилянтна намеса Мануел Нойер отклони с пръсти колкото да предотврати попадение, кълбото срещна гредата, а Шинджи Оказаки не бе точен при добавката.

След тази ситуация Байерн натисна и имаше осезаемо предимство във владеенето на топката.

Домакините не създаваха опасности и бяха наказани в 25-ата минута. Артур Бока намери с далечен пас от фаул Мартин Харник, който атрактивно засече от воле и след странна парабола топката излъга Нойер за 0:1.

Байер отговори като по команда и наниза два гола за две минути. Първо Томас Мюлер стреля, вратарят спаси, но защитата не направи нищо и Мюлер довкара сам за 1:1.

Последва грешка на Щутгарт след подновяването на играта и Тони Кроос с удар от 20-ина метра направи пълен обрат 2:1.

Две минути преди почивката Луис Густаво стреля мощно от 35 метра, кълбото се завъртя и заблуди Свен Улрайх, удари се в гредата и влетя в мрежата – 3:1.

Почивката не помогна на гостите и Байерн заби още три гола.

Манджукич вкара втория си гол за сезона, като елементарно вкара от 2-3 метра, а при една контра Мюлер вкара втория си гол за 5:1.

В 51-ата минута Швайнщайгер също се разписа след пас на Мюлер за крайното 6:1.

Ведад Ибишевич получи червен картон за много грубо влизане в краката на Жером Боатенг, но до края Байерн не искаше повече да унижава