3. Байерн вдигна титлата след шампионски успех, Лева влезе в историята (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гуардиола бе награден и спечели последния си мач в Бундеслигата

Байерн (Мюнхен) спечели последния си мач този сезон в Бундеслигата, след като надви като домакин с 3:1 вече изпадналия тим на Хановер 96.

Така наставникът на баварците Хосеп Гуардиола, който след края на сезона ще поеме Манчестър Сити и бе награден преди първия съдийски сигнал, постигна успех в прощалния си мач на „Алианц Арена”.

За шампионите, защитили титлата си още миналата седмица, остава само една среща, а именно финалът за Купата срещу Борусия (Дортмунд) на Олимпийския стадион в Берлин.

Днес те зарадваха своите фенове с победа и вдигнаха сребърната салатиера, след като преди това Роберт Левандовски пренаписа историята.

Полският нападател откри резултата в 12-ата минута, реализирайки своя гол номер 30 през сезона и се превърна в първия чужденец, достигнал тази кота.

За последно толкова попадения в един сезон реализира Дитер Мюлер през далечния вече сезон 1976/77.

Тогава германецът наниза 34 попадения, а сега Лева остана с 30 в своя актив, които обаче са напълно достатъчно, за да му осигурят голмайсторския приз в Бундеслигата.

В 18-ата минута възстановеният Франк Рибери имаше шанс да покачи на 2:0 след хубав пробив, но не успя.

Това обаче стори Марио Гьотце в 28-ата, когато прехвърли от малък ъгъл вратаря на гостите.

Левандовски можеше да довкара топката, но реши да я остави сама да влезе в мрежата.

После именно той опита да се разпише атрактивно с пета, а впоследствие и страничната греда спаси Хановер.

Така се стигна до 54-ата минута, в която Гьотце се разписа за втори път в срещата, а в 66-ата Артур Собиеш вкара почетното попадение за гостите.

След поражението те останаха последни с 25 точки и ще играят във Втора Бундеслига, а Байерн приключи сезона с 88 в актива си.

ВИЖТЕ ТУК ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ ШАМПИОНСКИЯ ТРИУМФ НА БАЙЕРН!