3. Байерн вкара 5 на Кайзерслаутерн и подпечата финала с Борусия (Дортмунд) (ВИДЕО)

Баварската машина сгази "дяволите" с 5:1 пред 71 000 зрители на "Алианц Арена"

Байерн (Мюнхен) се разправи с лекота с втородивизионния Кайзерслаутерн с 5:1 и ще играе финал срещу големия си съперник Борусия (Дортмунд) в турнира за Купата на Германия. Швайнщайгер, Кроос, Мюлер от дузпа, Манджукич и Гьотце пратиха баварската машина на финала.

Там вече ги чака отборът на Юрген Клоп, който снощи надви Волфсбург с 2:0 на „Сигнал Идуна Парк”.

В първите секунди „червените дяволи” се справяха добре, но Байерн постепенно овладя контрола и Томас Мюлер разтресе напречната греда в 9-ата минута след рикошет в крака на защитника Дик.

Нападателят на Кайзерслаутерн Симон Цолер имаше няколко добри възможности през първата част, но не успяваше да нанесе точния удар. Байерн пък беше отпадал само веднъж в последните си 30 мача като домакин за купата и това се случи срещу Шалке преди три години.

Вместо това Робен спечели корнер в 23-ата минута и сам центрира, а Бастиан Швайнщайгер се измъкна от пазача си на първа греда и с глава отлично насочи към далечния ъгъл за 1:0.

Вторият гол не закъсня и след нов пробив на Робен холандецът върна за Тони Кроос, който веднага заби в близкия ъгъл на Сипел - 2:0.

Робен направи рядко виждана страхотна проява  в защита в началото на втората част, а 5 минути след подновяването на играта отново той размина Лове без проблеми и бе повален за дузпа. Томас Мюлер уверено прати вратаря в грешния ъгъл от бялата точка за 3:0.

Рибери изпусна на празна врата, а след час игра Кайзерслаутерн се отсрами и след добро центриране на Флориан Дик на втора греда Цолер се измъкна от Боатенг и с глава намали на 3:1.

12 минути преди края Манджукич добре намери място и след пас на Гьотце отказа гостите с четвърти гол.

4 минути по-късно Гьотце отново сервира за Манджукич, но напълно сам хърватинът не успя да вкара с глава и се ядоса, което разсмя Томас Мюлер и той отиде да прегърне и окуражи тарана.

В добавеното време Гьотце си проправи път между защитниците и въпреки че топката му избяга, Рибери услужливо му върна с пета и Гьтоце оформи крайното 5:1.