3. Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

Байерн загря за Реал (Мадрид) с измъчена победа над Айнтрахт (ВИДЕО)

"Баварците" спечелиха с 2:1 срещу своя опонент

Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Франкфурт с 2:1 в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата. В герой за баварците отново се превърна Хари Кейн, който отбеляза и двете попадения. С успеха отборът на Томас Тухел събра 69 точки и е 2-ри, докато “орлите” са 6-ти с 45 пункта.

В 6-ата минута Ерик Максим Чупо-Мотинг намери Томас Мюлер в наказателното поле, но ударът на германеца премина покрай левия страничен стълб.

Три минути по-късно Байерн Мюнхен поведе. Рафаел Герейро получи пас в пеналтерията, а след това продължи към Хари Кейн, който с изстрел в десния ъгъл не остави шансове на Кевин Трап.

В 24-ата минута Айнтрахт успя да изравни. Уилян Пачо подаде към Юго Екитике, който показа отлична техника в наказателното поле и с прецизен опит в левия ъгъл преодоля Мануел Нойер.

Шест минути след това Чупо-Мотинг стреля от границата на пеналтерията, но Трап се отчете с добра намеса. В края на първото полувреме вратарят на гостите отчая и Герейро.

В 60-ата минута баварците получиха дузпа след намесата на ВАР заради нарушение срещу Мюлер. Зад топката застана Кейн, който обеляза втория си гол в мача. До края на двубоя нямаше опасни положения пред двете врати.

За Байерн предстои полуфинален двубой в Шампионската лига срещу Реал Мадрид, а след това баварците ще гостуват на Щутгарт в Бундеслигата. Айнтрахт пък ще приеме Байер Леверкузен.