3. Байерн запази шансовете си за 1/8 финал в Лигата след измъчена победа над Макаби (Хайфа) с 1:0

Немският гранд Байерн (Мюнхен) продължава да ходи по мъките. "Баварците" постигнаха изключително трудна победа с минималното 1:0 над израелския шампион Макаби (Хайфа). Двубоят бе от Група "А" на Шампионската лига и се игра на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

Домакините имаха сериозни затруднение по-време на този мач и ясно си пролича, че липсата на Франк Рибери се отрязява чувствително на отбора.

Баварците създадоха първото си опасно положение в този мач в 17-ата минута, когато Марио Гомес засече по-перфектен начин пас на Марк Ван Бомел, но топката бе извaдена от стража на гостите Нир Давидович, който се намеси блестящо в тази ситуация.

Само пет минути по-късно отново Гомес имаше шанс да открие резултата, но ударът му от 20-ина метра бе отново спасен от Давидович. Десетина минути по-късно Ивица Олич също изпробва късмета си, но ударът му бе неточен. Гостите от Хайфа имаха също шанс да поведат в резултата, но ударът на Мохамед Хадир в 38-ата минута , който засече с глава центриране на Янив Катан, бе спасен от стража на домакините.

През второто полувреме "баварците" показаха по-добра продукция. Въпреки това, гостите от Хайфа създадоха първото опасно положение за втората част, което бе пропиляно от Янив Катан, който изпробва силен удар от границата на пеналта, който обаче бе спасен от стража на "баварците" Ханс Йорг Бут.

Последваха силни минути за домакините, които в 62-ата минута най-после откриха резултатa. В ситуацията Марк Ван Бомел пусна страхотен извеждащ пас към Марио Гомес. Той се освободи от защитник на гостите и отправи силен удар към вратата на Давидович, който парира топката, но тя попадна в краката на Ивица Олич и хърватинът бе безпомпромисен - 1:0 за Байерн.

Няколко минути по-късно "баварците" можеха да удвоят резултата, но ударът на Дание Пранич от границата на пеналта бе неточен. Последваха силни минути за "баварците", които пропуснаха три чисти положения в рамките само на три минути. В 78-ата минута Томас Мюлер отправи силен удар към вратата на гостите, но топката бе избита, а след него с удари се отличиха Ван Бомел и Швайнщайгер.

До края на двубоя Байерн владееше инициативата в този мач, но така и не стигна до втори гол. След двубоя, "баварците" заемат 3-ото място в групата с актив от 7 точки. Байерн ще гостува на Ювентус в последния мач от Група "А" на Шампионската лига, като "баварците" ги устроива единствено и само победата, за да продължат на 1/8 финалите на турнира. Торинци загубиха от Бордо с 0:2 и в момента са втори със 7 точки, само на точка от Байерн. Лидер е Бордо с 13 точки.

[1:0] Oлич 62'

БАЙЕРН:
Бут, Лам, Демикелис, Ван Буйтен, Бадстюдер, Мюлер, Швайнщайгер, Ван Бомел, Пранич (69 - Отъл), Гомес, Олич (81 - Тимошчук);

МАКАБИ: Давидович, Мешумар, Саимон, Келнан, Масисела, Каял, Ати Отман (74 - Голса), Кулма (69 - Рафаелов), Гадир, Двалишвили (64 - Арбайтман), Kатан;

0 Засади 0
36' 49'' Владеене на топката (време) 28' 32''