3. Байерн завърши полусезона със скромна победа и аванс от 8 точки (+РЕПОРТАЖИ)

Байерн завърши полусезона със скромна победа и аванс от 8 точки (+РЕПОРТАЖИ)

Навръх 106-годишнината си Борусия Дортмунд бе обърнат в края, а Чичарито с 19-и гол в 22 мача за Леверкузен

Байерн (Мюнхен) завърши с 80 точки календарната 2015 г. в Бундеслигата и с 46 есенния полусезон. С гол от дузпа на Томас Мюлер баварците спечелиха гостуването си на закъсалия Хановер 96 с 1:0 за 15-ия си успех от 17 мача през настоящата кампания.

В своя мач №300 в Бундеслигата Мануел Нойер отклони в гредата удар на Андреасен в 8-ата минута преди Левандовски да фалцира в страничния стълб в 30-ата, като при добавката вратарят на домакините Зийлер изби с крак буквално от голлинията добавка на Мюлер.

Шест минути преди почивката Шулц атрактивно игра с ръка в собственото си наказателно поле и Мюлер реализира отсъдената дузпа за 14-ия си гол този сезон, с който подобри личното си постижение.

Второто полувреме беше постно откъм положения и Байерн завърши полусезона с аванс от 8 точки пред втория Борусия (Дортмунд), който допусна обрат в Кьолн.

Навръх 106-годишнината си Борусия бе обърнат в края на второто полувреме срещу „козлите” и записа първа загуба след три поредни победи.

Гъркът Сократис Папастопулос откри в 18-ата минута за гостите от Дортмунд, но с два късни гола – на Симон Цолер в 83-ата след грешка на вратаря Роман Бурки и на Антъни Модесте в 90-ата, Кьолн осъществи пълен обрат.

37-годишният перуанец Клаудио Писаро изведе Вердер срещу Айнтрахт Франкфурт в дербито в долната половина, но Александер Майер заличи неговото попадение с третия си гол с глава този сезон, а Щефан Айгнер осъществи пълен обрат.

С 19-ия си гол в 22 мача (и с 11-ия в 14 в Бундеслигата) Хавиер Ернандес – Чичарито донесе минималния успех на Байер Леверкузен като гост на Инголщад. „Аспирините” изместиха Шалке 04 от четвъртото място по голова разлика в очакване на утрешния мач на Волфсбург, който е с точка по-малко, в Щутгарт.

Шалке 04 – Хофенхайм 1:0

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1