3. Байерн завърши сезона по шампионски с 3:1 над Херта

Байерн завърши сезона по шампионски с 3:1 над Херта

Домовчийски не беше в групата и за последния мач в елита на столичани

Новият шампион на Германия Байерн (Мюнхен) завърши кампанията със стил, след като победи с 3:1 изпадналия вече Херта, в мач, който нямаше никакво значение за крайното класиране на двата отбора. Срещата се игра на „Олимпиащадион” и бе от програмата на 34-ия, последен, кръг на немската Първа Бундеслига.

Българският нападател на столичани Валери Домовчийски пък за пореден път не попадна дори в групата за мача. На трибуните на „Олимпиащадион” пък бе старши треньорът на италианския шампион Интер Жозе Моуриньо, който лично следеше изявите на футболистите на Байерн, тъй като двата отбора ще играят един срещу друг във финала на Шампионската лига.

Минути след края на двубоя баварците получиха и 22-ата си Сребърна салатиера, както и златните си медали. Титлата получи капитанът Марк ван Бомел, който бе и първият, който я вдигна високо над главата си за радост на обезумелите феновете на Байерн. Веднага, след като всички играчи на баварците се изредиха да докоснат ценното отличие, няколко от футболистите на шампионите, начело с капитана Ван Бомел и Бастиан Швайнщайгер, опитаха да изкъпят Луис Ван Гаал с бира, но наставникът се измъкна ловко и вдигна победоносно ръце в центъра на терена на "Олимпиащадион".

Първото полувреме премина под диктовката на Байерн, но пропуски в началото направиха Олич, Мюлер и Робен. Така се стигна до 20-ата минута, когато баварците все пак стигнаха до попадение. Тогава Робен намери Олич в лявата част на наказателното поле, откъдето хърватинът с плътен удар по земята намери далечния ъгъл за 1:0. До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат.

Втората част започна с малко по-разконцентрирано за гостите и в 60-ата минута Херта стигна до изравнителното попадение, след като Рамос засече с левия крак центриране отляво на Сичеро. Байерн обаче не позволи да завърши кампанията с нещо различно от победа и Робен поведе своите 20-ата юбилейна победа за сезона. В 74-ата минута, след страхотна атака, Мюлер намери Робен на границата на наказателното поле, а холандецът заби кълбото в долния ляв ъгъл на Дробни с плътен изстрел с левия крак. Крайното 3:1 оформи отново Робен с втория си гол в мача, след като бе точен в 87-ата минута. Тогава Контенто стреля силно от около 25 метра, Дробни изби в гредата, но при добавката Робен не сбърка, засичайки топката от воле с левия крак.

След този последен успех за сезона Байерн завършва кампанията като първенец с актив от 70 точки, на 5 пред втория Шалке.

В друг мача от този 34-и, последен, кръг в Бундеслигата, вицешампионът Шалке изнесе много постна продукция като гост на Майнц и не съумя да го победи, завършвайки наравно 0:0. Така „кралско-сините” завършват кампанията на 2-о място с 65 спечелени точки, на 5 зад шампиона. Домакините от Майнц пък са 10-и с актив от 46 точки.