3. Байрен М. геройски стигна до победата над Щутгарт (ВИДЕО)

Байрен М. геройски стигна до победата над Щутгарт (ВИДЕО)

Момчетата на Пеп Гуардиола потрепериха здраво, но вземаха трите точки

Първенецът в класирането на Бундеслигата - Байерн Мюнхен - не допусна изненада срещу Щутгард в първия двубой от 19-ия кръг на първенството, въпреки че победата не дойде никак лесно за момчетата на Хосеп Гуардиола. Баварците се наложиха с 2:1, като до последно резултатът беше равен, но бившият футболист на Барселона Тиаго Алкантара донесе трите точки за своите. Останалите голове бяха дело на Клаудио Пизаро и Ведад Ибишевич за Щутгарт.

По този начин Байрен увеличи разликата с втория в първенството Байер Леверкузен, макар и временно, на 13 точки.

През целия двубой гостите от Мюнхен напълно доминираха и статистиката напълно го потвърждава: 21 удара към противниковата врата срещу само 9 и владеене на топката 75% срещу 25%.

Въпреки това домакините показаха истински характер и до последно се бориха със зъби и нокти за победата. Те дори откриха първи резултата след половин час игра след гол на Ведад Ибишевич, който не остави никакви шансове на опитния Мануел Нойер. Това попадение видимо внесе смут в редиците на Байерн и те още повече се хвърлиха в атака. Положенията се случваха често, но гол така и не падна.

През второто полувреме нещата на терена не се промениха: момчетата на Гуардиола доминираха. Футболистите на Щутгарт обаче не се даваха лесно и на свой ред създваха неприятности на баварската отбрана.

В 76-ата минута обаче равенството бе възстановено след гол на Клаудио Пизаро. Това още повече съживи играта и двата тима заиграха така, сящаш мачът току-що бе започнал. Нойер трябваше да демонстрира класата си, за да предотврати неприятна загуба в заключителната фаза на срещата. Бившият футболист на Барселона - Алкантара - обаче не позволи това да се случи и напълно отчая Щутгарт с гол в третата минута от даденото продължение.

Времето не стигна на домакините да вземат поне точка от този силен за тях мач и се наложи да преглътнат тежката загуба от първенеца в Бундеслигата.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)