3. Базел подчини Байерн в края на истински спектакъл с марка Шампионска лига (видео)

Резервата Валентин Щокер донесе победата на швейцарците в 85-ата минута

Отборът на Базел постигна изключително ценна победа с 1:0 над Байерн (Мюнхен) в първия осминафинален двубой помежду им в Шампионската лига, игран в Швейцария.

Единственото попадение за домакините отбеляза резервата Валентин Щокер в 85-ата минута.

Окрилени от претъпканите трибуни на „Санкт Якоб Парк” швейцарците демонстрираха страхотен футбол и без никакво притеснение от по-именития си съперник постигнаха своето.

Въпреки че бе отбелязано само едно попадение в Базел се получи двуостър двубой с куп положения и пред двете врати, оставили зрителите без дъх.

Баварците започнаха по-активно срещата и в началните минути на два пъти Франк Рибери имаше възможност да отбележи, но блестящите намеси на Ян Зомер запазиха швейцарската врата суха.

Отлична възможност се откри пред Джердан Шакири, който през лятото ще се присъедини именно към немския гранд. Ударът на 20-годишния халф на Базел обаче бе блокиран след ключова намеса на Боатенг.

Последваха силни минути за домакините, които в рамките на три минути на два пъти нацелиха гредите зад Мануел Нойер. Първо в 16-ата минута Драгович стреля с глава от непосредствена близост, но стражът на Байерн реагира мигновено и изби топката в лявата греда, след което кълбото се търкулна пред голлинията преди да бъде изчистено на безопасно разстояние.

В 19-ата минута след извеждащ пас на Хо Алекс Фрай нацели напречната греда с удар от 13-14 метра.

Постепенно гостите успяха да се окопият и на свой ред отново погледнаха към противниковата врата, но далечните удари на Алаба и Марио Гомес не застрашиха сериозно Зомер.

През втората част положенията пред двете врати не бяха толкова много, но играта бе също толкова напрегната и динамична.

В 64-ата минута Марио Гомес пробва да изненада вратаря на домакините с акробатично изпълнение, но не успя да нанесе силен удар по топката и тя стана лесна плячка за швейцарския страж.

Няколко минути по-късно Филип Лам отправи силен удар от границата на наказателното поле, но Зомер отново прояви страхотен рефлекс и предотврати опасността.

В 77-ата минута Драгович се намеси решаващо в наказателното поле на Базел блокирайки удар на Робен в последния момент.

Така се стигна до щастливата за домакините 85-а минута, когато двете резерви, които наставникът на домакините Хейко Вогел пусна в игра се отблагодариха по най-добрия начин и донесоха така желаната победа. Жак Зуа изведе Валентин Щокер на чиста позиция и последния прониза мрежата зад Мануел Нойер с удар от десетина метра.

По този начин отборът на Базел взе крехка преднина пред своя съперник, която предвещава изключително интересен реванш на 13 март в Мюнхен.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1