3. Базел смаза Баку с 5:1, Партизан си осигури участие в групите на Лига Европа след 2:0 над Жилина

Отборът на Базел стана поредният тим, който си осигури участие в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като размаза като домакин с 5:1 познайника на Левски Баку. В друга плейофна среща реванш тимът на Партизан също се класира за следващата фаза на турнира, след като се справи с 2:0 със съпротивата на друг стар познайник на българския шампион Жилина.

Отборът на Базел стана поредният тим, който си осигури участие в груповата фаза на турнира Лига Европа, след като размаза като домакин с 5:1 познайника на Левски Баку. Първата среща в Азербайджан завърши отново с победа на швейцарците с 3:1 и така с общ резултат 8:2 те продължиха напред.

Домакините откриха чрез Алмерарес в 32-ата минута, но радостта им трая едва 60 секунди, тъй като Феликс Алмейда изравни в следващата атака. В 36-ата минута обаче тимът на Базел отново излезе напред в резултата, след като точен бе Гелаберт. Александър Фрай направи 3:1 в 63-ата, а след това Шакири направи 4:1 в 74-ата. Крайното 5:1 оформи Мустафи в 83-ата минута.

В друга плейофна среща реванш тимът на Партизан също се класира за следващата фаза на турнира, след като се справи с 2:0 със съпротивата на друг стар познайник на българския шампион Жилина. Първата среща в Белград завърши при равенство 1:1, но в реванша в Словакия „гробарите” бяха безпощадни.

Диара изведе западните ни съседи напред в 59-ата минута, а Илич оформи крайното 2:0 в 65-ата.