3. Белгия охлади амбициите на Австрия за Евро 2012 (видео)

Белгия охлади амбициите на Австрия за Евро 2012 (видео)

Мачът на "Ернст Хапел" завърши при резултат 0:2

Отборът на Белгия успя да се наложи в гостуването си на Австрия в евроквалификация от група „А”, проведена тази вечер. Мачът, който се игра на стадион „Ернст Хапел”, приключи с победа с 2:0 в полза на белгийците, а по този начин шансовете на Австрия за класиране на шампионата вече не са толкова големи, защото успехът върна шансовете на Белгия за място на Евро 2012. Срещата бе равностойна, но гостите успяха да реализират част от своите положения и така се наложиха над съперника си, извоювайки ценен успех.

Белгия поведе още в 6-ата минута, когато Аксел Витсел бе намерен в наказателното поле на Австрия и с хубав удар с глава откри в полза на белгийците.

Марк Янко пък бързо можеше да възстанови равенството в 11-ата минута, но изстрелът му от близко разстояние бе отразен от Симон Миноле. До почивката австрийците търсеха гола, но той така и не дойде и последният съдийски сигнал за първите 45 минути дойде при резултат 0:1.

През втората част положенията пред двете врати бяха доста по-малко, но още в 50-ата минута Белгия успя да реализира първата си възможност за втората част. Точен отново бе Аксел Витсел, който овладя топката и от близко разстояние я забоде за втори път в мрежата на домакините.

Австрия така и не успя да затрудни Миноле по-сериозно до края на мача и по този начин Белгия грабна ценни три точки, които върнаха отбора в борбата за място на Евро 2012. След успеха, белгийците са трети със седем точки. Толкова има и Австрия, но отборът е втори заради по-добрата си голова разлика.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1