3. Белгия с важна победа над Хърватия шест дни преди първия си мач от Евро 2020 (ВИДЕО)

Ромелу Лукаку донесе победата за "дяволите" с единственото попадение

Eдин от големите фаворити на предстоящото Европейско първенство постигна значима победа срещу Хърватия с 1:0 в контролна среща. "Дяволите" победиха след попадение на Ромелу Лукаку в 38-та минута.

Двубоят започна двуостро, но без твърде големи положения пред която и да е от двете врати. Ромелу Лукаку и Яник Караско стреляха неточно за домакините, докато Анте Ребич видя как негов удат е блокиран от белгийски защитник.

В 30-та минута дойде и първото голямо положение за белгийците в мача. След страхотно разиграване първо Ромелу Лукаку нацели гредата на Доминик Ливакович, а секунди по-късно и Яник Караско направи същото.

Напрежението пред вратата на хърватите се оказа твърде сериозно и в 38-та минута съпротивата беше пробита. След разбъркване в наказателното поле Лукаку успя да се пребори и с едно докосване да разстреля Ливакович за 1:0.

В началото на второто полувреме хърватите се събудиха и на два пъти Бруно Петкович отправи удари към вратата на Белгия, които обаче бяха сравнително лесни за Тибо Куртоа.

Така белгийците ще влязат в Евро 2020 със самочувствие, а първият им мач от турнира ще е на 12-ти юни срещу Русия.

Норвегия – Гърция 1:2