3. Белингам отново измъкна Реал Мадрид за 1:0 над Селта (ВИДЕО)

Белингам отново измъкна Реал Мадрид за 1:0 над Селта (ВИДЕО)

"Белия балет" се затрудни срещу Виго

Реал Мадрид постигна трета победа от три мача до момента в Ла Лига, и този път като гост. „Кралете“ се наложиха с 1:0 при визитата си над Селта, като вече са с 9 точки във временното класиране.Още в четвъртата минута попадение на Селта не бе признато. Йорген Странд Ларсен засече топката в мрежата на Реал Мадрид, но на повторенията от ВАР се видя, че норвежецът държи дебютиращия Кепа Арисабалага и бе отсъдено нарушение.

Реал Мадрид стигна до добра възможност няколко минути след това, когато Федерико Валверде бе изведен отдясно и остана очи в очи с вратаря но стреля право в тялото му.

„Кралският“ клуб даде поредна голяма жертва през сезона след Тибо Куртоа и Едер Милитао, като в 18-ата минута Винисиус Жуниор напусна терена с контузия, като все още не е ясно колко сериозна е травмата на бразилския бързак.

В 43-ата минута Джуд Белингам изведе Хоселу сам срещу вратаря, испанецът се разписа, но бе в положение на засада и голът не бе зачетен. Две минути по-късно Селта имаше шанс да вкара, но Джонатан Бамба стреля от добра позиция покрай вратата.

В 62-рата минута Реал проведе добро нападение, Белингам получи в наказателното поле, макар и паднал, успя да продължи за Феде Влаверде, който от непосредствена близост направи недопустим пропуск.

Само две минути след това и Йорген Странд Ларсен пропиля отлична възможност за Селта.

В 66-ата минута Белингам изведе Родриго сам срещу вратаря Иван Вияр, бразилецът го подмина, но бе съборен от стража на галисийци, като последва дузпа. След триминутно забавяне бразилецът се нагърби с изпълнението, но Вияр поправи грешката си и спаси.

В 81-вата минута Реал Мадрид все пак успя да поведе в резултата. Тони Кроос центрира елегантно от корнер, Хоселу отклони за Джуд Белингам, който прати топката в мрежата с глава. По този начин англичанинът освен че донесе победата на „лос бланкос“, вече има 4 гола в 3 мача за Реал.