3. Белингам този път не стигна на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Белингам този път не стигна на Реал Мадрид (ВИДЕО)

"Белия балет" взе точка при 1:1 срещу Бетис

Бетис и Реал Мадрид завършиха при резултат 1:1 на стадион „Бенито Виямарин“ в мач от 16-ия кръг в Ла Лига. Джуд Белингам даде аванс на „лос бланкос“ в 53-ата минута, но Айтор Руйбал вкара фамозен гол, с който възстанови паритета в 66-ата минута.

Със спечелената точка Бетис вече има 26 в своя актив, заемайки 7-о място във временното класиране. Реал Мадрид остава на върха с 39 пункта в актива си.

Реал Мадрид бе по-активният от двата тима в началото на срещата. В 10-ата минута Родриго падна в наказателното поле на Бетис, но съдията направи знак, че играта трябва да продължи.

Броим Диас успя да прати топката във вратата, пазена от Руй Силва, в 17-ата минута, но голът му не бе зачетен.

Айосе Перес се възползва от рикошет в наказателното поле на Реал Мадрид и стреля точно под гредата, но Андрий Лунин показа завиден рефлекс и отрази.

Уилиан Жозе се оказа на стрелкова позиция в 33-ата минута, но ударът му не успя да намери очертанията на вратата.

Лука Модрич си отвори пространство в 41-ата минута и опита късмета си от средна дистанция. Руй Силва обаче успя да отрази, но Реал Мадрид не успя да се възползва от последвалия корнер.

В първата минута от добавеното време на първото полувреме Дейвид Алаба стреля директно от пряк свободен удар, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратата.

Първото по-опасно положение през второто полувреме бе на сметката на Бетис. В 51-ата минута Иско имаше пространство в наказателното поле на Реал Мадрид и стреля, но Лунин успя да се намеси по впечатляващ начин.

Две минути по-късно Реал Мадрид успя да стигне до първото попадение в срещата. Джуд Белингам напредна отляво и сви топката за Браим Диас, който прехвърли дефанзивната линия на Бетис. Голямата звезда на „лос бланкос“ овладя на гърди и пусна топката покрай вратаря на „вердибланкос“.

Родриго направи страхотен индивидуален рейд в 58-ата минута и навлезе в наказателното поле на Бетис, след което стреля неточно.

Уилиан Жозе чукна топката за Айтор Руйбал в 66-ата минута, който с мощен изстрел от средна дистанция прати топката в горния десен ъгъл, не оставяйки никакви шансове на Андрий Лунин да отрази, вкарвайки може би гола на кръга в Ла Лига.

В последната минута от редовното време след центриране на Луис Енрике, Иско засече с глава в наказателното поле, но топката срещна десния страничен стълб на вратата на Реал Мадрид.