3. "Белия балет" обърна Гранада след гол в продължението (видео)

"Белия балет" обърна Гранада след гол в продължението (видео)

Ситуацията на дъното в Примера Дивисион е повече от драматична, вижте кои отбори все още могат да изпаднат

Отборът на Реал (Мадрид) постигна драматична победа с 2:1 при гостуването си на Гранада от предпоследния 37-ми кръг на Примера Дивисион. „Белия балет”, който стана шампион на Испания по-рано през седмицата, губеше с 0:1 до 81-ата минута на срещата с Гранада, но до края на двубоя осъществи пълен обрат и грабна трите точки. Наставникът на Реал (Мадрид) – Жозе Моуриньо, пък бе дал почивка на някои ключови свои футболисти за двубоя на стадион „Лос Карменес”.

Домакините от Гранада поведоха още в самото начало на срещата. Резултатът бе открит в 5-ата минута – точен за 1:0 бе Франко Яра, който успя да отбележи след хубав изстрел с десния крак. Почти веднага след това Одион Игало имаше шанс да се разпише, но изстрелът му бе спасен от Антонио Адан.

В следващите минути „кралския клуб” започна да поглежда все по-често към вратата на противника и с пропуски за гостите се отчетоха Кристиано Роналдо и Кака. До края на първата част Шахин също направи пропуск за Реал, а Игало пропусна да реализира втори гол за Гранада в 43-ата минута. Така след края на първото полувреме резултатът бе 1:0 в полза на домакините.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове за отбелязване на гол. Гранада започна по-активно и Микел Рико и Одион Игало имаха възможности да се разпишат още в самото начало на втората част, но не успяха да отбележат. Постепенно Реал се активизира и се откриха голови ситуации пред Бензема и Кристиано Роналдо, но тези положения не бяха превърнати в голове.

Така се стигна до 79-ата минута, когато гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Кристиано Роналдо и с точно изпълнение бе точен за 1:1. До края на двубоя и двата отбора имаха шансове за отбелязване на попадение пред противниковата врата. Единственото попадение до завършека на срещата обаче падна в продължението на мача. Тогава Кортес си отбеляза автогол и по този начин Реал спечели мача с 2:1.

Така кръг преди края на сезона „белия балет” вече има 97 точки. Гранада е 15-ти с 42 пункта и все още не си е осигурил оцеляването в елита на Испания, като е с 2 точки пред 18-ия Сарагоса.

В друг мач от кръга Валенсия надви Виляреал с минималното 1:0. Единственото попадение в двубоя, проведен на „Местая”, падна в продължението на срещата. Автор на гола за „прилепите” бе Джонас.

След тази победа и след поражението на Малага от Атлетико (Мадрид), стана ясно, че Валенсия ще завърши на третото място в крайното подреждане на Примера Дивисион през този сезон, като има 61 точки и е с 6 пред 4-ия Малага. Виляреал пък все още е застрашен от изпадане, тъй като има 41 точки на 16-ото място и е само с точка пред 18-ия Сарагоса.

Севиля победи с 5:2 гостуващия на „Рамон Санчес Писхуан” Райо Валекано, който след тази загуба остава с 40 точки, но е извън зоната на изпадащите, тъй като има предимство спрямо Сарагоса в директните двубои.

Сарагоса запази живи шансовете си за оцеляване в елита, побеждавайки с 2:1 изпадналия Расинг Сантандер на свой терен. Въпреки успеха, Сарагоса остава в зоната на изпадащите, като е с еднакъв точков актив с Райо Валекано, изостава с точка от Виляреал и с две от Гранада.

Спортинг Хихон постигна победа с 2:1 над Бетис и е с 37 точки, като заема 19-ото място. Бетис остава с 46 пункта на 12-ата позиция.