3. Бенфика с труден успех над Пари СЖ у дома (видео)

Бенфика с труден успех над Пари СЖ у дома (видео)

Португалците надделяха в домакинството си срещу Пари СЖ с 2:1

Португалският Бенфика постигна трудна победа с 2:1 в домакинството си на Пари СЖ в първия осминафинал между двата отбора от Лига Европа. Френският тим успя да поведе в резултата, но Бенфика успя да достигне до пълен обрат и по този начин да се приближи съвсем близо до четвъртфиналите.

След равностойните начални минути, гостуващият тим на Пари СЖ успя да поведе чрез Пеги Люиндула, който от близко разстояние разпечата вратаря на Бенфика.

Домакините се опитаха да се върнат в мача, но с пропуски се отличиха Мартинс и на няколко пъти Кардосо. Активните действия на домакините бяха възнаградени в 42-ата минута, когато Макси Перейра успя да върне тима си в мача, изравнявайки резултата.

При резултат 1:1 завършиха и първите 45 минути на срещата.

Второто полувреме бе изпълнено със значително по-малко ситуации, първата от които бе пропиляна от Нене в 55-ата минута. Играчът на гостите не намери рамките на вратата и по този начин равенството се запази.

Бенфика отбеляза победното си попадение малко след като започнаха да текат заключителните 10 минути на срещата. Франко Яра бе героят за португалския тим и по този начин направи по-лека задачата на Бенфика за реванша, който е след седмица във Франция.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1